WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Palma de Mallorca: awans Klepackiej i Tarnowskiego

Zofia Klepacka awansowała na czwarte miejsce, a Paweł Tarnowski przesunął się na trzecią pozycję w klasie RS:X po trzecim dniu regat o Puchar Księżniczki Zofii w Palma de Mallorca.
Maciej Frąckiewicz
Maciej Frąckiewicz
Materiały prasowe / Jesus Renedo / Sailing Energy / trofeoprincesasofia.org

W środę od samego rana brakowało wiatru i zawodnicy dopiero po kilku godzinach oczekiwania na poprawę warunków mogli rozpocząć rywalizację. Większość flot od tego dnia ścigała się podzielona na grupy złotą i srebrną.

Kolejny awans w klasyfikacji generalnej w klasie RS:X zanotowała Zofia Noceti-Klepacka (YKP Warszawa). Nasza brązowa medalistka igrzysk w Londynie najpierw wygrała wyścig, a w kolejnym była siódma i w całych regatach przesunęła się z pozycji dziesiątej na czwartą. Awans w regatach zanotowała także Maja Dziarnowska (SKŻ Ergo Hestia Sopot) i po miejscach dwudziestym drugim oraz szóstym jest szósta. Jej klubowa koleżanka Agnieszka Bilska (miejsca 17. i 30.) jest trzydziesta pierwsza. Liderką nadal jest Olga Masliwiec (miejsca 5. i 1.), druga jest reprezentantka Francji Charline Picon (miejsca 10. i 5.), a na trzeciej pozycji znajduje się mistrzyni olimpijska z Londynu Hiszpanka Marina Alabau (miejsca 12. i 2.).

Mężczyźni mieli tylko jeden wyścig, a w nim Paweł Tarnowski (SKŻ Ergo Hestia Sopot) zajął dopiero dwudzieste czwarte miejsce. Ten wynik poszedł jednak do odrzutki i nasz mistrz Europy wskoczył na trzecie miejsce w ogólnej klasyfikacji. Przed nim znajdują się Tom Squires (miejsce 3.) z Wielkiej Brytanii oraz Grek Byron Kokkalanis (miejsce 7.). Radosław Furmański (DKŻ Dobrzyń) był siedemnasty i po trzecim dniu zmagań zajmuje trzynastą pozycję.

W klasie 470 ze zmiennym szczęściem pływały przygotowujące się do igrzysk w Rio de Janeiro Agnieszka Skrzypulec i Irmina Mrózek Gliszczynska (SEJK "Pogoń" Szczecin/ChKŻ Chojnice). Reprezentantki Energa Sailing Team Poland w pierwszym wyścigu minęły linię mety jako dwudzieste, a w kolejnym były ósme i w całej imprezie spadły z pozycji piątej na szóstą. Prowadzą Brazylijki Fernanda Oliveira i Ana Barbachan (miejsca 6. i 1.), drugie są reprezentantki Holandii Afrodite Kyranakou i Anneloes Van Veen (miejsca 3. i 4.), a za nimi znajdują się Anne Haeger i Briana Provancha ze Stanów Zjednoczonych (miejsca 1. i 2.).

- Dzisiaj spędziłyśmy ponad pięć godzin na wodzie, z czego ponad trzy godziny tylko czekając na wiatr. To chyba nie był nasz dzień, ponieważ w pierwszym wyścigu zły start spowodował, że musiałyśmy uciekać i unikać kontaktu z innymi łódkami. Nie do końca się to udało, ponieważ przeszkodziłyśmy trochę Chinkom kiedy nie miałyśmy prawa drogi i przez to musiałyśmy wykręcić dwa kółka kary. To zupełnie zepsuło nam wyścig, bo trzeba było odrabiać straty do rywalek. W kolejnym zajęłyśmy miejsce w pierwszej dziesiątce i zobaczymy co będzie jutro - powiedziała Irmina Mrózek Gliszczynska.

Ewa Romaniuk i Katarzyna Goralska (YKP Gdynia) zajęły w grupie srebrnej dwudzieste pierwsze miejsce i są ogólnie pięćdziesiąte. Pięć pozycji niżej znajdują się Antonina Marciniak i Weronika Janc (Baza Mrągowo/UKS Pogoria), które w środę zajęły dwudzieste czwarte miejsce.

Trzecie miejsce w srebrnej grupie mężczyzn zajęli Marcin Urbański i Paweł Krysiak (KS Spójnia Warszawa) i ogólnie zajmują czterdzieste ósme miejsce. Dwa miejsca dalej są Maciej Sapiejka i Adam Krefft (SEJK Pogoń Szczecin/Wojskowe Centrum Szkolenia Sportowego) - 13. miejsce tego dnia, a na sześćdziesiątej drugiej pozycji znajdują się Kamil Cesarski i Beniamin Waszkiewicz (Baza Mrągowo) - 15. miejsce. W tej stawce prowadzą Australijczycy Mathew Belcher i Will Ryan (miejsca 1. i 1.), drudzy są Stu Mcnay i Dave Hughes ze Stanów Zjednoczonych (miejsca 7. i 18), a punkt za nimi znajdują się Hiszpanie Jordi Xammar i Joan Herp (miejsca 3. i 6.).

W klasie Finn w której Polacy walczą jeszcze o kwalifikację olimpijską najlepszy z naszych reprezentantów jest nadal Piotr Kula (Gdański Klub Żeglarski), który w środę był dwudziesty oraz dziewiętnasty i z pozycji trzydziestej trzeciej awansował na dwudziestą siódmą. Na chwilę obecną miejsce Piotra jest szóstą pozycją wśród krajów walczących o olimpijską kwalifikację.

- Lepszy dzień niż dwa poprzednie, odrobiłem trochę strat. To dobrze, bo mamy jeszcze cztery wyścigi, spłaszcza się ten dystans do moich rywali z którymi walczę o igrzyska, także dużo się jeszcze może wydarzyć. Postaram się wykonać jak najlepszą pracę i jeśli da to efekt jakiego oczekuję to będę szczęśliwy - powiedział po środowych wyścigach Piotr Kula.

Czterdziesty szósty jest Miłosz Wojewski (SEJK "Pogoń" Szczecin) - miejsca 44. i 37., trzy pozycje dalej plasuje się aktualny mistrz Polski Mikołaj Lahn (UKS FIR Warszawa) - miejsca 52. i 31., pięćdziesiątą pierwszą lokatę zajmuje Michał Jodłowski (UKS FIR Warszawa) - falstart przy czarnej fladze i miejsce 54., pięćdziesiąty dziewiąty jest Łukasz Lesiński (YK Stal Gdynia) - miejsca 53. i 58., a na sześćdziesiątej pierwszej pozycji znajduje się zawodnik klubu UKŻ Wiking Toruń Sebastian Kalafarski (miejsca 64. i 63.). Pozycję lidera utrzymał reprezentant Nowej Zelandii Josh Junior (miejsca 1. i 5.), drugi jest mistrz świata Giles Scott z Wielkiej Brytanii (miejsca 2. i 2.), a trzecią pozycję zajmuje Holender Pieterjan Postma (miejsca 5. i 4.).

W klasie Laser Radial Agata Barwińska (MOS SSW Iława) najpierw została ukarana żółtą kartką i nie została dopuszczona do startu w pierwszym wyścigu, a w kolejnym była czternasta i w ogólnej klasyfikacji zajmuje trzydzieste trzecie miejsce. Prowadzi mistrzyni świata Dunka Anne-Marie Rindom (miejsca 1. i 1.), druga jest brązowa medalistka mistrzostw świata oraz igrzysk w Londynie Evi Van Acker z Belgii (miejsca 10. i 9.), a trzecią pozycję zajmuje brązowa medalistka mistrzostw Europy Finka Tuula Tenkanen (miejsca 2. i 19.). W klasyfikacji państw walczących o kwalifikację olimpijską Polska zajmuje nadal szóste miejsce. Do zdobycia są dwie przepustki do Rio.

W klasie 49er Przemysław Filipowicz i Jacek Piasecki (AZS AWFiS Gdańsk/SKŻ Ergo Hestia Sopot) mieli tylko jeden wyścig w którym zajęli dwudzieste miejsce, a w klasyfikacji generalnej zajmują dwudziestą trzecią pozycję. Będący w grupie srebrnej Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki (SKŻ Ergo Hestia Sopot) tego dnia nie pływali, ponieważ z powodu długiego oczekiwania na wiatr zabrakło czasu na przeprowadzenie wyścigów w grupach srebrnej i brązowej.

W żeńskim odpowiedniku czyli klasie 49erFX Madeleine Zielińska i Nadia Zielińska (AZS UWM Olsztyn) - miejsca 19. i 32. - w całych zawodach są trzydzieste pierwsze. Na prowadzeniu są Holenderki Annemiek Bekkering i Annette Duetz (miejsca 8. i 1.), a za nimi plasują się wicemistrzynie Europy, Jena Hansen i Katja Salskov-Iversen z Danii (miejsca 3. i 7.) oraz reprezentantki Wielkiej Brytanii Charlotte Dobson i Sophie Ainsworth (miejsca 28. i 3.).

Hiszpańskie zawody potrwają do soboty 2 kwietnia.

Maciej Frąckiewicz z Palma de Mallorca

Zobacz wideo: Dudek o Arłamowie: Niewiele jest takich miejsc

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Informacja własna

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×