WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

ME w klasie 49er: Przybytek i Kołodziński awansowali do pierwszej dziesiątki

Przygotowujący się do tegorocznych igrzysk Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński awansowali na dziewiąte miejsce w klasyfikacji generalnej po drugim dniu mistrzostw Europy w olimpijskiej klasie 49er, które odbywają się w Barcelonie.
Maciej Frąckiewicz
Maciej Frąckiewicz
Materiały prasowe / Paweł Kacprowski

We wtorek pogoda ponownie nie sprawiła problemów organizatorom i na razie udało się przeprowadzić wszystkie zaplanowane wyścigi.

Nadal najlepszą polską załogą są Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński (AZS AWFiS Gdańsk). Reprezentanci Energa Sailing Team Poland w pierwszym wyścigu tego dnia zameldowali się na mecie na dziesiątym miejscu w swojej grupie, w następnym dopłynęli dopiero na siedemnastej pozycji, a w dwóch pozostałych zajęli kolejno miejsca pierwsze oraz dziesiąte. W efekcie broniący tu brązowego medalu polscy żeglarze awansowali w całych regatach z pozycji piętnastej na dziewiątą.

Nie udało się z kolei awansować czwartej załodze tegorocznych mistrzostw świata, Tomaszowi Januszewskiemu i Jackowi Nowakowi (AZS UWM Olsztyn), którzy po miejscach ósmym, osiemnastym, dziewiętnastym oraz ponownie osiemnastym spadli z pozycji trzydziestej na trzydziestą pierwszą.

Lepiej natomiast poradzili sobie podczas drugiego dnia regat Przemysław Filipowicz i Jacek Piasecki (AZS AWFiS Gdańsk/SKŻ Ergo Hestia Sopot) - miejsca 7., 15, 14. i 15. - bo po czterech wtorkowych wyścigach przesunęli się z pozycji trzydziestej czwartej na dwudziestą dziewiątą.

Czterdzieste ósme miejsce zajmują reprezentujący klub SKŻ Ergo Hestia Sopot Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki (miejsca 30., 20., 25. i 3.), a na siedemdziesiątym pierwszym miejscu znajdują się Piotr Szlachcic i Łukasz Włoch (miejsca 33., 28., 36. i 32.).

Na prowadzeniu umocnili się mistrzowie świata Peter Burling i Blair Tuke z Nowej Zelandii (miejsca 1., 3., 1. i 6.), którzy wygrali także klasyfikację ogólną zeszłorocznych mistrzostw Europy. Drugą pozycję utrzymali także wicemistrzowie świata, Austriacy Nico Delle Karth i Nikolaus Resch (miejsca 3., 16., 3. i 3.). Z kolei na trzecią lokatę wskoczyli broniący tu srebrnego medalu John Pink i Stuart Bithell (miejsca 6., 1., 2. i 8.).

W żeńskim odpowiedniku czyli klasie 49erFX Madeleine Zielińska i Nadia Zielińska (AZS UWM Olsztyn), po miejscach dziesiątym, piętnastym oraz siedemnastym, zajmują trzydziestą czwartą pozycję. Prowadzą obrończynie tytułu, Włoszki Giulia Conti i Francesca Clapcich (miejsca 8., 6. i 1.), drugie są Holenderki Annemiek Bekkering i Annette Duetz (miejsca 7., 8. i 11.), a dwa punkty za nimi znajdują się reprezentantki Wielkiej Brytanii Charlotte Dobson i Sophie Ainsworth (miejsca 1., 2. i 3.).

Maciej Frąckiewicz

Zobacz wideo: #dziejesienazywo: Zadyma w meczu Polaków. "Na taką drużynę można liczyć"

Źródło: WP SportoweFakty

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Informacja własna

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×