KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Tomasz Chamera: Inni nam zazdroszczą, że nie mamy wewnętrznej rywalizacji

- Inni nam zazdroszczą, że nie mamy wewnętrznej rywalizacji. Niestety często w naszej dyscyplinie odbywa się ona w trochę negatywnym stylu - powiedział Tomasz Chamera podsumowując Puchar Świata w Hyeres.

Maciej Frąckiewicz
Maciej Frąckiewicz
Materiały prasowe / Szymon Sikora / PZŻ

W niedzielę 1 maja zakończył się żeglarski Puchar Świata klas olimpijskich we francuskim Hyeres. Na podium stanęło troje polskich zawodników w klasie RS:X. Pierwsze miejsca zajęli przygotowujący się do tegorocznych igrzysk Piotr Myszka (AZS AWFiS Gdańsk) i brązowa medalistka igrzysk w Londynie Zofia Noceti-Klepacka (YKP Warszawa), a na drugim stopniu podium stanął aktualny mistrz Europy Paweł Tarnowski (SKŻ Ergo Hestia Sopot). W regatach na Lazurowym Wybrzeżu pojawili się wszyscy polscy żeglarze, którzy będą reprezentować nasz kraj w Rio de Janeiro.

- Tak ułożył się nam kalendarz, że na ten Puchar Świata mogła przyjechać cała nasza reprezentacja olimpijska. Są to regaty kontrolne, żeby pokazać przede wszystkim sobie i przeciwnikom w którym miejscu jesteśmy, żeby sprawdzić siebie oraz poprawić to, w czym jeszcze mamy rezerwy. Jest to najważniejszy start w drodze do Rio - powiedział Tomasz Chamera, wiceprezes ds. sportu Polskiego Związku Żeglarskiego.

Dobre wyniki Polaków są nie tylko efektem treningów. Na sukcesy naszych sportowców wpływ ma także atmosfera panująca w reprezentacji. Nie ma w niej niezdrowej rywalizacji i zawodnicy niejednokrotnie sobie pomagają. Oczywiście rywalizacja jest na wodzie, ale zawsze odbywa się ona zgodnie z przepisami. Mistrz świata w klasie RS:X z 2015 roku, Francuz Pierre le Coq, nazwał nawet polskich deskarzy sportowcami-dżentelmenami.

- Na pewno inni nam zazdroszczą, że nie mamy wewnętrznej rywalizacji. Niestety często w naszej dyscyplinie odbywa się ona w trochę negatywnym stylu. Na szczęście nie jest tak w Polsce. Cieszą dobre wyniki, które do tej pory uzyskujemy - stwierdził przedstawiciel Polskiego Związku Żeglarskiego.

Maciej Frąckiewicz

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×