Medemblik: Dziarnowska utrzymała pierwsze miejsce, a Bilska nadal jest trzecia

Maja Dziarnowska utrzymała pierwsze, a Agnieszka Bilska trzecie miejsce po drugim dniu regat Delta Lloyd Regatta, które odbywają się w Medemblik w Holandii. Na 5. pozycję awansowała Zofia Noceti-Klepacka, a w klasie Skud 18 prowadzą Gibes i Cichocki.

Maciej Frąckiewicz
Maciej Frąckiewicz
Materiały prasowe

W środę zawodnicy z powodu zbyt słabego wiatru musieli poczekać kilka godzin na poprawę warunków. W związku z tym w windsurfingowej klasie RS:X przeprowadzono po dwa starty, a nie trzy, tak jak początkowo planowano.

Wśród deskarek nadal dobrze radzi sobie czwarta zawodniczka zeszłorocznych mistrzostw Europy, Maja Dziarnowska (SKŻ Ergo Hestia Sopot). Reprezentantka Energa Sailing Team Poland mijała linię mety na miejscach czwartym oraz siódmym i utrzymała pierwszą pozycję w klasyfikacji generalnej. Na trzecim miejscu niezmiennie znajduje się także jej klubowa koleżanka Agnieszka Bilska, która tego dnia była siódma oraz siedemnasta. Drugą pozycję zajmuje Francuzka Helene Noesmoen (miejsca 6. i 27.), która ma tyle samo punktów co, Bilska, a do Dziarnowskiej traci ich dziewięć.

Lepiej niż we wtorek poszło natomiast brązowej medalistce igrzysk w Londynie, Zofii Noceti-Klepackiej (YKP Warszawa), która ukończyła wyścigi jako druga oraz szósta i awansowała z pozycji siódmej na piątą. Minimalny awans zanotowała także Karolina Lipińska (SKŻ Ergo Hestia Sopot) i po miejscach ósmym oraz dwudziestym trzecim przesunęła się z pozycji osiemnastej na siedemnastą. Dwie lokaty dalej znajduje się Zuzanna Czuryło (AZS Poznań) - miejsca 12. i 8., a dwudziesta piąta jest reprezentująca klub KS Baza Mrągowo, Patrycja Lis (miejsca 27. i 25.).

ZOBACZ WIDEO Puchar PZŻ: Klepacka i Furmański "pogodzili" rywali w klasie RS:X (źródło TVP)

Wśród mężczyzn udany dzień miał za sobą Marcin Urbanowicz (SKŻ Ergo Hestia Sopot), bo po tym jak wpływał na metę ósmy oraz piąty, awansował z pozycji szesnastej aż na siódmą. Ze sporego awansu cieszyć się mógł także Radosław Furmański (DKŻ Dobrzyń), który w pierwszym wyścigu był jedenasty, a w drugim osiemnasty i pozycję dwudziestą drugą zamienił na dwunastą. Czternasty jest z kolei jego brat Dawid (również DKŻ Dobrzyń) - miejsca 15. i 20., a dwudziesty trzeci jest kolejny żeglarz dobrzyńskiego klubu, Maciej Kluszczyński (miejsca 23. i 12.).

Na pozycji lidera umocnił się mistrz olimpijski z Londynu, będący także aktualnym wicemistrzem świata oraz Europy, Holender Dorian van Rijsselberghe. W środowych startach był on najpierw był dziewiąty, a następnie najlepszy i zajmującego drugą pozycję reprezentanta Francji Paula Roziera (miejsca 7. i 2.) wyprzedza już o szesnaście punktów. Trzeci jest Chińczyk Aichen Wang (miejsca 21. i 6.).

W klasie 49er udało się przeprowadzić trzy wyścigi. Awans z pozycji piętnastej na dwunastą zanotowali Przemysław Filipowicz i Jacek Piasecki (AZS AWFiS Gdańsk/SKŻ Ergo Hestia Sopot), którzy rozpoczęli dzień piątym miejscem, a następnie zajęli lokaty trzynastą i siedemnastą. Cztery pozycje dalej plasują się Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki (SKŻ Ergo Hestia Sopot), którzy dwukrotnie kończyli wyścigi na piętnastym miejscu, a raz na szesnastym. Pierwsi nadal są mistrzowie Europy Diego Botin i Iago Lopez Marra z Hiszpanii (miejsca 14., 3. i 3.). Dziesięć punktów tracą do nich Niemcy Justus Schmidt i Max Boehme (miejsca 6., 5. i 2.), a jedno "oczko" więcej Pavle Kostov i Petar Cupac z Chorwacji (miejsca 2., 1. i 11.).

W rywalizacji w klasie Laser z pozycji czterdziestej dziewiątej aż na trzydziestą siódmą awansował Dawid Kania (ŻLKS Poznań), który najpierw był ósmy, a później dopiero trzydziesty piąty. Z kolei Filip Ciszkiewicz (MKŻ Arka Gdynia) był trzydziesty drugi oraz trzydziesty siódmy i pozostał na czterdziestym miejscu. Nowym liderem został Jeemin Ha z Korei Południowej (miejsca 1. i 9.). Na drugą pozycję wskoczył brązowy medalista mistrzostw świata, Holender Rutger Van Schaardenburg (miejsca 9. i 1.), a osiem punktów za nim znajduje się reprezentant Belgii Sam Vandormael (miejsca 4. i 6.).

Na prowadzeniu w klasie Skud 18Monika Gibes i Piotr Cichocki. Nasza olimpijska załoga pływa z dużą regularnością, trzy razy na drugim i raz na pierwszym miejscu dzięki czemu awansowała na pozycję lidera.

Zawody w Medemblik potrwają do soboty 28 maja.

Maciej Frąckiewicz

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×