Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

PŚ w Weymouth: Przybytek i Kołodziński zajmują 4. miejsce po pierwszych wyścigach

Przygotowujący się do igrzysk Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński zajmują czwarte miejsce w klasie 49er po pierwszych wyścigach zawodów Pucharu Świata klas olimpijskich w angielskim Weymouth.
Maciej Frąckiewicz
Maciej Frąckiewicz
Materiały prasowe / Jesus Renedo / Sailing Energy / World Sailing

Regaty rozpoczęły się w środę, ale z powodu zbyt słabego wiatru przeprowadzono tego dnia tylko jeden wyścig dla mężczyzn w klasie RS:X. W czwartek wiatr wiał w porywach do dwunastu węzłów, co pozwoliło organizatorom rozegrać po kilka startów dla każdej floty.

Rywalizację na akwenie poprzednich igrzysk dobrze rozpoczęli pływający w klasie 49er reprezentanci Energa Sailing Team Poland Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński (AZS AWFiS Gdańsk), dla których jest to jeden z etapów przygotowań do tegorocznego olimpijskiego startu. Polska załoga w dwóch pierwszych wyścigach przypływała na szóstej pozycji, w trzecim zajęła dwunaste miejsce, a dzień zakończyła trzecią lokatą. W efekcie nasi zawodnicy plasują się na czwartym miejscu w klasyfikacji generalnej i tracą zaledwie trzy punkty do liderów.

Druga polska załoga, Przemysław Filipowicz i Jacek Piasecki (AZS AWFiS Gdańsk/SKŻ Ergo Hestia Sopot), pływała ze zmiennym szczęściem i po miejscach dwudziestym ósmym, drugim, osiemnastym oraz trzydziestym zajmuje dopiero dziewiętnastą pozycję. Cztery lokaty niżej znajdują się natomiast reprezentujący klub SKŻ Ergo Hestia Sopot Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki (miejsca 22., 27., 26. i 6.).

Prowadzą Nowozelandczycy Logan Dunning Beck i Jack Simpson (miejsca 5., 3., 4. i 7.). Drudzy ze stratą jednego punktu są mistrzowie Europy, Hiszpanie Diego Botin i Iago Lopez Marra (miejsca 1., 9., 3. i 21.), a z kolei punkt do nich tracą brązowi medaliści mistrzostw świata, Dylan Fletcher-Scott i Alain Sign z Nowej Zelandii (miejsca 3., 1., 15. i 10.).

Jedyna polska przedstawicielka w klasie RS:X, Agnieszka Bilska (SKŻ Ergo Hestia Sopot), po miejscach ósmym, czwartym oraz piątym zajmuje piątą pozycje w całych zawodach. Bezkonkurencyjna jest jak na razie mistrzyni świata z 2015 roku, Chinka Peina Chen, która wygrała wszystkie trzy wyścigi. Za nią znajdują się dwie reprezentantki Wielkiej Brytanii, Emma Wilson (miejsca 3., 2. i 2.) i Isobel Hamilton (miejsca 2., 3. i 3.). Nasza deskarka do trzeciej pozycji traci tylko cztery punkty.

Ścigająca się w klasie Laser Radial Agata Barwińska (MOS SSW Iława) miejsca trzynaste oraz szesnaste przedzieliła siódmym i na razie zajmuje szesnastą lokatę w gronie trzydziestu dziewięciu zawodniczek. Liderką jest mistrzyni olimpijska z Londynu, Chinka Lijia Xu (miejsca 2., 1. i 10.). Druga jest wicemistrzyni tych samych igrzysk, a także aktualna mistrzyni Europy, Marit Bouwmeester z Holandii (miejsca 3., 14. i 1.). Trzecią pozycję zajmuje reprezentantka Belgii Emma Plasschaert (miejsca 1., 20. i 6.).

Zawody u wybrzeży Wielkiej Brytanii potrwają do niedzieli 12 czerwca.

Maciej Frąckiewicz

ZOBACZ WIDEO Rio 2016: niebezpieczna zatoka zagrożeniem dla olimpijczyków? (źródło TVP)

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
informacja własna
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×