Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Team Nawrocki/Dzierżewicz mistrzem Polski w klasie Nautica 450!

Podczas regat Nord CUP Gdańsk 2016 rozegrane zostały mistrzostwa Polski w klasie Nautica 450. Gdańskie Górki Zachodnie po raz kolejny ugościły żeglarzy dobrą pogodą, nie zabrakło wiatru, który momentami dochodził do 20 węzłów.
Maciej Frąckiewicz
Maciej Frąckiewicz
Materiały prasowe / Bartosz Modelski

Udało się rozegrać dziewięć zaplanowanych wyścigów, a podczas 3 dni startów, w pierwszy weekend lipca, można było śledzić bardzo zaciętą walkę o złoto.

Już pierwszego dnia na prowadzenie wysunął się team Paweł Nawrocki i Piotr Dzierżewicz, którzy w ubiegłym roku zdobyli klasowy Puchar Polski. Jednak różnica pomiędzy nimi, a kolejną załogą była niewielka. Na drugiej pozycji, tuż za nimi, były Anna Szmul i Gabriela Murach, które 2 lata temu, również na Nord CUPie, wspólnie wywalczyły wicemistrzostwo Polski, wówczas tuż za załogą Pawła Nawrockiego. Trzecie miejsce, również z niewielką stratą należało po pierwszym dniu do zespołu Anna Jabłońska i Agata Czarmińska. Anna Jabłońska broniła mistrzowskiego tytułu, który wywalczyła rok temu, również podczas Nord CUPu.

Te niewielkie, zaledwie 2-3 punktowe różnice w czołowej trójce, dające dobrą pozycję do ataku na wyższe miejsce, utrzymały się również po sobotnich startach. Co więcej, miejsce tuż za podium, ale z raptem jednym punktem straty, mieli Dominik Ostrowski i Kacper Kaczmarek, co dawało im nadal szansę na medal. Wszystko miały rozstrzygnąć zatem niedzielne starty.

I faktycznie, emocji nie zabrakło. Przedostatni wyścig wygrał żeński team Szmul/Murach, dzięki czemu do prowadzącej załogi Nawrocki/Dzierżewicz tracił już tylko jeden punkt, a o tytule mistrzowskim miał zadecydować ostatni wyścig.

ZOBACZ WIDEO Olimpijska próba przed polskimi żeglarzami (źródło TVP)

- Obie załogi stoczyły pasjonującą walkę przedstartową, w której liczyło się tylko miejsce przed bezpośrednim rywalem. Sygnał startu, dziewczyny utknęły na linii bez wiatru, a ja z Piotrem jako przedostatni zaczęliśmy gonić resztę stawki - wspominał po wyścigu Paweł Nawrocki. - Dziura wiatrowa okazała się na tyle duża, że Ani i Gabie nie udało się w regulaminowym czasie przekroczyć linii startu, więc my również mogliśmy odetchnąć i postanowiliśmy nie kończyć tego wyścigu - dodał sternik Nawrocki/Dzierżewicz Sailing Team.

Również o najniższym stopniu podium decydował ostatni wyścig. Druga żeńska załoga, Anna Jabłońska i Agata Czarmińska, obroniły się przed Dominikiem Ostrowskim i Kacprem Kaczmarkiem zdobywając ostatecznie brązowy medal.

Kolejne pucharowe starty klasy Nautica 450 odbędą się również na Zatoce Gdańskiej. W ostatni weekend lipca (30-31.07.2016) załogi wystartują w mistrzostwach Skiff&Dinghy w Gdyni. Po zwycięstwie podczas Nord CUPu ekipa Nawrocki/Dzierżewicz umocniła się na pozycji lidera Pucharu Polski. Czy po startach w Gdyni nastąpią przetasowania w stawce? Przekonamy się już 31 lipca. Jak zawsze zachęcamy do kibicowania i trzymamy kciuki za pomyślne wiatry!

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×