Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Puchar Volvo Gdynia Sailing Days zakończony

Po dwóch dniach rywalizacji zakończył się Puchar Volvo Gdynia Sailing Days w klasach Delphia-24 OD, Scandinavia/Skippi 650, A-Class, W Hobie Cat 16 oraz Formula Open.

Maciej Frąckiewicz
Maciej Frąckiewicz
Materiały prasowe / Szymon Sikora / PZŻ

Po siedmiu wyścigach w klasie Delphia-24 OD najlepsz okazał Paweł Tarnowski i jego załoga czyli Tomasz Bączkiewicz, Piotr Kucharski i Łukasz Kiwer (LM Gliwice), w której rywalizowało dziewięć łódek. Ekipa Tarnowskiego prowadziła także po pierwszym dniu i nie pozwoliła już zepchnąć się z pierwszej pozycji. Cztery punkty za nimi uplasowali się Waldemar Sałata, Piotr Przybylski, Michał Przybylski i Marcin Rymer KS Spójnia Warszawa, a trzecią pozycję zajęli Piotr Kędziora, Łodyga Krzysztof, Wilanowski Maciej i Krzysztynski Artur (Cellfast Sailing Team).

Tyle samo startów odbyło się w klasie Scandinavia/Skippi 650. Wśród pięciu startujących załóg wygrał Michał Kaczmarek z załogą, w której skład wchodzą Olaf Kowalski oraz Wojciech Marciniak (JKW Poznań). Na drugim stopniu podium stanęli Marek Kloska, Grzegorz Jaworski i Mateusz Żmudziński (AZS AWF Warszawa), a tuż za nimi gdyńskie regaty ukończyli Jarosław Wróblewski, Piotr Wawrzewski i Karolina Kloska (Stow.Scandinavia Skippi).

Na jednoosobowym katamaranie w klasie A-Class po zaciętej walce zwyciężył Tymoteusz Bendyk (UKS Navigo Sopot), który po świetnym żeglowaniu w niedzielnych wyścigach zepchnął ostatecznie na drugą pozycję Jakuba Surowca (UKS Navigo Sopot). Trzecie miejsce zajął Jacek Noetzel (UKS Navigo Sopot). W tej stawce startowało jedenastu żeglarzy.

W klasie Hobie Cat 16 stanęło na starcie siedem załóg. Najrówniej pływali Tymoteusz Cierzan i Oskar Niemira (UKS Navigo Sopot), co pozwoliło im utrzymać pierwsze miejsce, a tym samym zapewnić sobie końcowy triumf. Za ich plecami znaleźli się Łucja Wróblewska i Filip Ronkiewicz (UKS Navigo Sopot) oraz Dominique Bohdziewicz i Anna Świtajska (UKS Navigo Sopot).

Jeśli chodzi o klasę Formula Open to prowadzenia nie oddali Krzysztof Bassak i Piotr Siciński (YKP Warszawa), którzy w pokonanym polu zostawili pięć innych załóg. Srebrne medale zdobyli Michal Surowiec i Jurek Białek (UKS Navigo Sopot), a trzecią lokatę zajęli Aleksandra Jędryczka i Katarzyna Piernicka (UKS Navigo Sopot).

W niedzielę zakończyła się tym samym 17. edycja Volvo Gdynia Sailing Days.

Maciej Frąckiewicz z Gdyni

Szesnaście lat tradycji. Młodzi żeglarze znów w Gdyni (źródło TVP)
Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×