WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Już niedługo mistrzostwa Polski klasy Omega

Dokładnie tydzień pozostał do rozpoczęcia mistrzostw Polski żeglarskiej klasy Omega. Regaty mistrzowskie mają bardzo bogatą tradycję. Pierwsze mistrzostwa Polski rozgrywane były już w latach 50.
Maciej Frąckiewicz
Maciej Frąckiewicz
Materiały prasowe / Bartosz Modelski

Od tego czasu zawody bardzo mocno się zmieniły, różne były miejsca oraz formuła. Warto przypomnieć sobie jak mistrzostwa Polski wyglądały w ubiegłym roku.

Zeszłoroczne regaty odbyły się pomiędzy 9 a 12 lipca, również w Pucku. Nazwa mistrzostw ubogacona została o nazwę sponsora, firmę Mine Master. Do rywalizacji przystąpiło 18 załóg w klasie standard oraz 19 w klasie sport. Pierwszy dzień regat przeznaczony został na pomiary oraz kontrolę łodzi.

Zeszłoroczna rywalizacja na wodzie odbyła się zgodnie z planem 10 lipca. Ceremonię rozpoczęcia uświetniła pani Hanna Pruchniewska, burmistrz Pucka, przedstawiciele rady miasta, współorganizatora - puckiego MOKSiR-u oraz sponsorzy. Niestety złe warunki nie pozwoliły w tym dniu na rozegranie regat.

Zaległości spowodowane zbyt mocnym wiatrem w piątek starano się odrobić dnia kolejnego. Wiatr nadal był jednak silny. Z powodu wiatru kilka załóg miało wywrotki oraz awarie. W tym warunkach na pozycję lidera wyszła załoga Arka Sendlewskiego w kategorii standard, natomiast w sporcie Patryka Rychtera.

ZOBACZ WIDEO Włoszczowska i żeglarze ślubowali przed IO (źródło TVP)
Włoszczowska i żeglarze ślubowali przed IO

W ostatnim dniu wiatr zmalał dość znacząco. Niestety mimo wszystko zamiast planowanych czterech wyścigów rozegrano trzy. W niedzielę swoją dominację potwierdzili sobotni liderzy, nie oddając zwycięstwa do końca. Zakończeniu regat towarzyszyła oficjalna ceremonia wraz z wręczeniem nagród ufundowanych przez sponsorów.

Zeszłoroczna klasyfikacja przedstawiała się następująco:

Omega Standard
Arkadiusz Sendlewski (MKZ Junga)
Romuald Knasiecki (Międzychód Nowicka Sp. j)
Jarosław Cieślak (KW Enif Częstochowa)

Omega Sport
Patryk Rychter (AZS Politechnika Gdańska)
Wiktor Czałbowski (AZS Politechnika Gdańska)
Tomasz Micewicz (Procad Racing)

Tegoroczne mistrzostwa odbędą się pomiędzy 28 a 31 lipca, również w nadmorskim Pucku. Organizatorzy spodziewają się licznej grupy zarówno żeglarzy jak i kibiców. Poza rywalizacją łodzi typu Omega w planach są także liczne atrakcje na lądzie dla sympatyków żeglarstwa oraz plażowiczów. Szczegóły już wkrótce.

W celu uzyskania dodatkowych informacji odsyłamy do stron internetowej Polskiego Związku Klasy Omega - www.klasaomega.pl oraz profilu facebook www.facebook.com/klasaomega

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×