Karolina Lipińska i Marcin Urbanowicz mistrzami Europy w klasie Techno293 Plus!

Karolina Lipińska i Marcin Urbanowicz zostali mistrzami Europy w windsurfingowej klasie Techno293 Plus. Na podium stanęła także Weronika Marciniak, która zajęła drugie miejsce. Regaty odbyły się w Sopocie.

Maciej Frąckiewicz
Materiały prasowe / europeans2016.plus.techno293.org

Mistrzostwa Europy w klasie Techno293 Plus odbyły się w dniach 17-22 lipca i w każdej kategorii przeprowadzono po piętnaście wyścigów. Na starcie stanęło czterdziestu sześciu zawodników z trzynastu krajów.

Bezkonkurencyjny wśród mężczyzn był reprezentujący miejscowy SKŻ Ergo Hestia Sopot Marcin Urbanowicz, który wygrał aż jedenaście wyścigów, raz był drugi, dwukrotnie mijał linię mety jako czwarty i raz dopłynął piąty. W efekcie Polak wyprzedził drugiego Kristiana K Wendelborga z Norwegii aż o trzydzieści siedem punktów. Trzecie miejsce zajął kolejny Norweg, Jakob Ruud. W sopockiej imprezie mogli brać udział zawodnicy spoza Europy i drugą pozycję w klasyfikacji otwartej zajął reprezentant Hongkongu Leung Po Hei, który stracił do naszego żeglarza trzydzieści trzy punkty.

Dwunaste miejsce zajął ostatecznie Przemysław Szybkowski, dwudziesty pierwszy był Adam Łożyński, a od razu za nim uplasowali się kolejno Mikołaj Lewiński, Andrzej Komor oraz Mikołaj Terman.

W podobny sposób jak Urbanowicz rywalizację kobiet zdominowała jego klubowa koleżanka Karolina Lipińska, która również okazała się najlepsza w jedenastu startach. Poza tym polska windsurferka dwukrotnie meldowała się na mecie druga, raz była trzecia oraz raz czwarta. Na drugim stopniu podium stanęła inna zawodniczka sopockiego klubu, Weronika Marciniak, która straciła do swojej koleżanki dwadzieścia dwa punkty. Trzecie miejsce w klasyfikacji krajów europejskich zajęła Hiszpanka Manon Benassem, a w klasyfikacji otwartej trzecia lokata przypadała Mak Cheuk Wing z Hongkongu.

To jednak nie koniec windsurfingowych emocji w Sopocie. Od poniedziałku 25 lipca do soboty 30 lipca odbędą się w tym samym miejscu mistrzostwa Europy w klasie Techno293 w kategoriach wiekowych do 15 oraz do 17 lat.