KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Kim Andersen nowym prezydentem World Sailing

Podczas zakończonego 13 listopada dorocznego spotkania World Sailing w Barcelonie wybrano nowe władze, które przez cztery kolejne lata będą kierować tą organizacją. Nowym prezydentem został Duńczyk Kim Andersen.

Maciej Frąckiewicz
Maciej Frąckiewicz
Materiały prasowe / Laura Carrau / World Sailing

Od soboty 5 listopada do niedzieli 13 listopada obywała się w Barcelonie doroczna konferencja Międzynarodowej Federacji Żeglarskiej, World Sailing (wcześniej ISAF). Poruszano na niej ważne kwestie związane ze światowym żeglarstwem i jego rozwojem.

Ważnym punktem codziennych spotkań były także wybory nowych władz tej organizacji. Nowym prezydentem został wybrany Duńczyk Kim Andersen. Oprócz niego wybrano także siedmiu wiceprezydentów. Zostali nimi Jan Dawson z Nowej Zelandii, Brazylijczyk Torben Grael, Gary Jobson ze Stanów Zjednoczonych, Winthrop Scott Perry z Urugwaju, Hiszpanka Ana Sanchez oraz Nadine Stegenwalner z Niemiec.

Ta siódemka na czele z Andersenem będzie tworzyła zarząd World Sailing na kadencję 2016-2020. Nowe władze zostaną wybrane na konferencji, która zaplanowana jest na listopad 2020 roku.

Jednym z kandydatów na wiceprezydenta był wiceprezes do spraw sportu Polskiego Związku Żeglarskiego Tomasz Chamera, ale do szczęścia zabrakło mu dwóch głosów. Udało mu się jednak dostać do szerokiego Zarządu oraz do Rady Zarządu.

Sukcesem natomiast pochwalić się może Agnieszka Skrzypulec, która została wybrana do władz Międzynarodowego Związku Klasy 470. Przypomnijmy, że Agnieszka wraz z załogantką Irminą Mrózek Gliszczynską zajęły piąte miejsce na tegorocznych mistrzostwach świata w San Isidro w Argentynie, co jest ich największym sukcesem w karierze i najlepszym wynikiem w historii polskiej żeńskiej załogi w klasie 470. Poza tym Polki były dziesiąte na sierpniowych igrzyskach.

Międzynarodowa Federacja Żeglarska podjęła na konferencji decyzję, że na igrzyska olimpijskie, które odbędą się w Tokio w 2020 roku, pozostaną te same konkurencje żeglarskie, które były w Rio de Janeiro. Takie stanowisko będzie przedstawione władzom MKOl. Prawdopodobnie będzie także zaproponowana jedenasta konkurencja, którą być może będzie kitesurfing. Ostatecznie program igrzysk MKOl zatwierdzi w czerwcu przyszłego roku.

Maciej Frąckiewicz

ZOBACZ WIDEO Film promujący żeglarską klasę Omega
Czy kitesurfing znajdzie się w programie igrzysk olimpijskich w Tokio 2020?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×