KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Początek sezonu bojerowego Polaków

Mimo, że lodu w Polsce jak na lekarstwo, polscy bojerowcy już rozpoczęli sezon. Nasi zawodnicy miejsce do treningów znaleźli w Finlandii.

Maciej Frąckiewicz
Maciej Frąckiewicz
Materiały prasowe

Zaczęło się od mocnego akcentu czyli od tradycyjnych pierwszych regat All Saints Regatta i Johny Kohler Cup rozgrywanych jak zawsze w Finlandii. Obydwie imprezy wygrał Łukasz Zakrzewski (MKŻ Mikołajki). Darek Kardaś (AZS UWM Olsztyn) na regatach Johny Kohler Cup zajął drugie miejsce, a Adam Szczęsny (KKS Warmia Olsztyn) był czwarty. Z kolei Marek Stefaniuk (MBSW Giżycko) w regatach All Saints Regatta zajął siódme miejsce.

Tydzień później na zawodach w fińskim Sakyla dziesięciokrotny mistrz świata Karol Jabłoński (OKŻ Olsztyn) zajął miejsce drugie, a Maciej Żarnowski (GKŻ Gdańsk) był trzeci.

Grudzień upłynął bojerowcom pod znakiem dalekich wyjazdów: najpierw polscy zawodnicy odwiedzali akweny w Estonii, a następnie... na Węgrzech. To tam obecnie panują najlepsze w Europie warunki do uprawiania żeglarstwa lodowego. Jeżeli warunki się utrzymają, to w pierwszy w roku 2017 weekend odbędą się międzynarodowe mistrzostwa Węgier w klasie DN.

Już w dniach 22-29 stycznia w USA odbędą się mistrzostwa świata i mistrzostwa Ameryki Północnej w klasie DN. Nie zabraknie na niej czołowych polskich bojerowców. Do Stanów Zjednoczonych wybierają się bowiem Karol Jabłoński - aktualny mistrz świata, Michał Burczyński - aktualny wicemistrz świata oraz Tomasz Zakrzewski i Robert Graczyk - wielokrotni medaliści mistrzostw świata i Europy. Na amerykańskim lodzie Polacy walczyć będą przede wszystkim z gospodarzami: Ronem Sherrym, Matem Struble'm i Jamesem "T" Thielerem. Do walki na pewno przełączą się także Szwedzi i Niemcy.

Jerzy Sukow
Komandor Floty Polskiej DN

Informacje sportowe możecie śledzić również w aplikacji WP SportoweFakty na Androida (do pobrania w Google Play) oraz iOS (do pobrania w iTunes). Komfort i oszczędność czasu!

ZOBACZ WIDEO Dominik Życki: Można przepłynąć Syndey-Hobart w ciągu doby!
Czy Karol Jabłoński zdobędzie jedenasty w karierze tytuł mistrza świata?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×