KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Pierwsze nordcupowe statuetki rozdane

W niedzielę w AZS Centralnym Ośrodku Sportu Akademickiego w Gdańskich Górkach Zachodnich na wodzie powiało nieco mocniej, a już na lądzie poznaliśmy pierwsze rozstrzygnięcia tegorocznych regat Nord CUP Gdańsk 2017 (23.06-2.07.2017).

Maciej Frąckiewicz
Maciej Frąckiewicz
Materiały prasowe / Bartosz Modelski

Starty zakończyły załogi jachtów Delphia 26, Micro i Scandinavia 650, pozostałe klasy kontynuują regaty jeszcze jutro, a we wtorek na wodę zejdzie młodzież, czyli klasy Optimist, Open Bic i 420-ki.

Niedzielny poranek przywitał wszystkich wiatrem i wszystkie startujące klasy zeszły na wodę bez żadnych opóźnień. Dla klas startujących na akwenie C, czyli Delphia 24, Micro i Scandinavia 650, były to finałowe rozdania. Wśród załóg Delphia 24 najlepiej spisało się Auto Podlasie z Marcinem Pietrzakiem za sterem, na drugiej pozycji regaty zakończył Piotr Kowalewski z załogą Indygo, a trzeci stopień podium wywalczył Waldemar Sałata ze Star Telekom, który podzielił się z nami wrażeniami ze startów na Nord CUPie.

- Regaty tutaj są zawsze świetne, doskonała organizacja, pogoda żeglarsko fajna, nawet mocniej powiało wczoraj w jednym wyścigu i dziś też, także myślę, że wszyscy są zadowoleni. Rozegraliśmy wszystkie sześć zaplanowanych startów, więc żeglarsko bardzo przyjemnie - powiedział nam tuż po ceremonii wręczenia statuetek Waldemar Sałata.

Na lądzie przez cały dzień wiał całkiem silny wiatr, zapytaliśmy więc, czy podobnie było na wodzie i czy takie warunki pomagają czy sprawiają, że regaty są bardziej wymagające. - Wszyscy, którzy startowali w naszej klasie mają dobrze opanowaną łódkę, więc ten nieco silniejszy wiatr dawał nam większy fun. To jeszcze nie było aż tak mocno, żeby nie dało się pływać, a te dwadzieścia kilka węzłów to są idealne warunki dla tej łódki. Teraz za dwa tygodnie mamy kolejne starty na Zatoce Gdańskiej, tym razem w Gdyni, potem jadę do Chorwacji na mistrzostwa Europy klasy Melges, a potem już mistrzostwa Polski Delphia 24 - dodał sternik, wyliczając najbliższe plany regatowe w tym sezonie.

ZOBACZ WIDEO Adamek zdradził kulisy walki. Wyszedł do ringu z poważną kontuzją!

W klasie Micro szans rywalom nie dał Piotr Tarnacki z załogą Roca-Stawo. Rozpoczęli świetnie już w sobotę, wygrywając wszystkie starty, co powtórzyli też w niedzielę, pewnie zwyciężając nordcupową rywalizację w klasie Micro przed Danielem Dołęgą z Euro Shipping i Jackiem Zyskowskim z załogą Sprenger.

Podobna sytuacja była w klasie Scandinavia 650, gdzie załoga jachtu HIAB pod wodzą Marka Kloski zapewniła sobie zwycięstwo jeszcze przed ostatnim startem, wygrywając prawie wszystkie wyścigi. Za nimi uplasowała się ekipa Akademii Marynarki Wojennej z Marcinem Styborskim za sterem, a na trzecim Michał Pałasz z załogą na jachcie Kontra.

- Akwen i warunki na tej imprezie były bardzo dobre, było sporo wiatru, dobrze ustawiona trasa, na wodzie absolutnie bez zastrzeżeń. Może tylko frekwencja w naszej klasie nie dopisała za bardzo. Dwie załogi, nasz POL 9050 i załoga Marcina Styborskiego, już na początku odbiły trochę od reszty stawki. Płynęliśmy równo, było blisko, ale poradziliśmy sobie i wygraliśmy całą imprezę - podsumował starty Marek Kloska, sternik zwycięskiej załogi. - Co po Nord CUP'ie? Najpierw startujemy w Gdyni, później klasowe mistrzostwa Polski w Pucku i pucharowe regaty w Warszawie, także jeszcze trochę pływania przed nami - przyznał.

Pozostałe klasy, które zaczęły regaty w sobotę, startują jeszcze w poniedziałek. Po dwóch dniach startów na akwenie A w Laserze Radialu nadal na prowadzeniu znajduje się Stanisław Klimaszewski, a za nim z niewielką stratą Wojciech Klimaszewski. W Laserze 4.7 również sobotnie prowadzenie utrzymała Julia Rogalska, a w Laserze Standard prowadzi Michał Kugacki. Na akwenie B o medale mistrzostw Polski walczą dalej załogi Hobie 14 - tu także bez zmian na prowadzeniu, na pierwszym miejscu utrzymał się Bartosz Sajdak, który wygrał wszystkie niedzielne starty oraz Hobie 16, gdzie również na najwyższej pozycji utrzymuje się załoga Bartłomiej Janiszewski / Andrzej Janiszewski. W dwóch pozostałych klasach również nie zmienili się prowadzący po pierwszym dniu, w klasie Finn jest to Andrzej Romanowski, a w klasie Europa - Damian Sieczkowski.

Szczegółowy program startów znaleźć można na stronie regat www.nordcup.pl, w zakładce "dla zawodników" zamieszczone są zawiadomienia o regatach, a klikając na "zgłoszenia on-line" nadal dołączyć można do wydarzenia oraz śledzić na bieżąco wyniki poszczególnych klas. Zapraszamy także do odwiedzenia profilu "Regaty Nord CUP Gdańsk" na Facebooku, gdzie znaleźć można wszystkie aktualności oraz zdjęcia i filmiki z regat.

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×