KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Pogoda pokrzyżowała plany żeglarzom, Dejan Presen w półfinale Sopot Match Race

Pogoda przeszkodziła w przeprowadzeniu drugiej rundy Round Robin "każdy z każdym" podczas 14. edycji Sopot Match Race i w piątek odbędzie się od razu faza play off. Natomiast do półfinału awans zapewniła już sobie załoga Słoweńca Dejana Presena.

Maciej Frąckiewicz
Maciej Frąckiewicz
Materiały prasowe / Robert Hajduk

Za nami drugi dzień rywalizacji w 14. edycji regat Sopot Match Race, które w tym roku są jedną z 8 imprez zaliczanych do klasyfikacji żeglarskiego Pucharu Świata Match Race Super League. W czwartek zawodnicy wznowili ściganie, rozpoczynając drugą rundę Round Robin "każdy z każdym". Jednak w trakcie trwania trzeciej serii wyścigów wiatr na tyle osłabł, że sędziowie przerwali rywalizację i postanowili poczekać na poprawę warunków. A te tylko się pogarszały, bo zaczął padać deszcz, a około godziny 15:00 była to już istna ulewa.

Ostatecznie wyścigi nie zostały już wznowione i wyniki czwartkowych startów zostały anulowane, a o składzie par play off zadecydowały wyniki po pierwszej rundzie Round Robin. Jej zwycięzca od razu zapewnił sobie awans do półfinału, a został nim Słoweniec Dejan Presen. Miał on co prawda taki sam bilans wygranych i przegranych biegów, co Karol Jabłoński, ale w bezpośrednim starciu lepszy okazał się słoweński żeglarz.

Pozostali półfinaliści zostaną wyłonieni w fazie play off, która będzie miała aż cztery etapy. W pierwszym z nich sześć załóg będzie ścigało się w trzech parach, które utworzone zostały na podstawie wyników po rundzie Round Robin. W związku z tym drugi w klasyfikacji Jabłoński zmierzy się z zajmującym trzecie miejsce Władimirem Lipawskim, znajdujący się na czwartej pozycji Patryk Zbroja powalczy z Przemysławem Tarnackim, a Szymon Jabłkowski będzie rywalizował z Andriejem Nikołajewem. Ten etap nie wyłoni jeszcze żadnego nowego uczestnika półfinału, a przegrana załoga z pary Jabłkowski - Nikołajew odpadnie z regat, zajmując ostatecznie siódme miejsce.

Na godzinę 10:00 w piątek zaplanowano spotkanie komisji sędziowskiej za załogami, a pierwsze wyścigi mają rozpocząć się o godzinie 11:00.

Głównymi partnerami Sopot Match Race 2017 są: Audi, Albert Riele, Dr Irena Eris, Bavaria Yachts, Multikino i Sofitel. Patronat honorowy nad sopocką imprezą objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Klasyfikacja Sopot Match Race 2017 po 1. rundzie Round Robin (każdy z każdym):

Miejsce Zawodnik Wygrane Przegrane Punkty
1. Dejan Presen (Słowenia) 5 1 5
2. Karol Jabłoński (Polska) 5 1 5
3. Władimir Lipawski (Rosja) 4 2 4
4. Patryk Zbroja (Polska) 3 3 3
5. Przemysław Tarnacki (Polska) 3 3 3
6. Szymon Jabłkowski (Polska) 1 5 1
7. Andriej Nikołajew (Rosja) 0 6 0

Opis kolejnych etapów fazy play off można w grafice poniżej.

Z Sopotu Maciej Frąckiewicz ZOBACZ WIDEO Tak było podczas pierwszego dnia Sopot Match Race 2017 (WIDEO)
Kto wygra tegoroczną, 14. edycję regat Sopot Match Race?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×