KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Za nami regaty Sopot Match Race 2017

Regaty Sopot Match Race 2017 dobiegły końca. W finale rywalizowały załogi Przemysława Tarnackiego oraz Patryka Zbroi, gdzie lepszy okazał się ten pierwszy. Załogi Dejana Presena i Karola Jabłońskiego walczyły o 3. miejsce i wygrał Polak.

Maciej Frąckiewicz
Maciej Frąckiewicz
Materiały prasowe

Regaty Sopot Match Race 2017 dobiegły końca. Patryk Zbroja w półfinale pokonał Dejana Presena ze Słowenii, a następnie po bardzo emocjonującej walce załoga Przemysława Tarnackiego wyeliminowała tę Karola Jabłońskiego. W finale rywalizowały załogi Przemysława Tarnackiego oraz Patryka Zbroi, gdzie lepszy okazał się ten pierwszy. Załogi Dejana Presena i Karola Jabłońskiego, które zarówno w pierwszej rundzie Round Robin jak i w play-offach plasowały się na najlepszych pozycjach, nie awansowały do wielkiego finału, ale walczyły o 3. miejsce i wygrał polski żeglarz.

W tym roku mieliśmy bardzo mocną reprezentację Polski. Na podium stanęły 3 polskie załogi. W finale rozegrało się 5 pojedynków. Walka była wyrównana, ale w decydującym starciu zwyciężyła załoga Przemysława Tarnackiego.

-To ogromna satysfakcja wygrać 3:2 w półfinale i znowu 3:2 w finale. Dziękuję moim chłopakom: Jackowi Przybylakowi, Przemkowi Płuciennikowi i Marcinowi Banaszakowi - to jest nasz komandos, który od wczoraj brał udział w regatach ze złamanym palcem. - mówi Przemysław Tarnacki, zwycięzca tegorocznej edycji regat podczas ceremonii wręczenia nagród.

Tarnacki podziękował Karolowi Jabłońskiemu za rywalizację w rundzie półfinałowej i Patrykowi Zbroi za finał. -To były trudne regaty - podsumowuje.

ZOBACZ WIDEO Tak zakończył się Sopot Match Race 2017 (WIDEO)

W sobotę pogoda była łaskawsza niż w piątek, dzięki czemu udało się rozegrać wszystkie wyścigi z pełnym kompletem żagli. Warunki wciąż jednak były bardzo wymagające. Świetnie przygotowani zawodnicy zaprezentowali naprawdę wysoki poziom. Słońce i porywisty wiatr tworzyły prawdziwą żeglarską atmosferę, idealną do obserwacji regat z sopockiego molo. Zgromadziły się tutaj tłumy kibiców i entuzjastów żeglarstwa.

- Czternasta edycja regat Sopot Match Race była jedną z bardziej udanych w historii imprezy. Dopisała pogoda zapewniając słońce i wymagające warunki wiatrowe, czego konsekwencją była dramaturgia wyścigów, zarówno w wymiarze sportowym, jak i zmagań zawodników z żywiołem. Dopisali widzowie licznie przybyli na sopockie molo. Jak zwykle bogaty był program imprez towarzyszących z kulminacyjnym punktem w postaci prezentacji najnowszego modelu limuzyny Audi A8 podczas wieczornego bankietu na tarasach sopockiego hotelu Sheraton. Generalnie w moim przekonaniu imprezy tego typu i w tym formacie przyczyniają się w znacznym stopniu do popularyzacji żeglarstwa i promocji turystycznej polskiego wybrzeża - komentuje prezes zarządu Prime Group Maciej Siejewicz.

Regaty Sopot Match Race to także imprezy towarzyszące, w których brali udział zawodnicy, a także zaproszeni goście, wśród których pojawiło się wiele znanych twarzy.

Czy w przyszłorocznej edycji regat Sopot Match Race również zwycięży polska załoga?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×