Jacek Noetzel: Dwa medale to ogromny sukces

- Po cichu liczyliśmy na jeden medal, ale dwa to ogromny sukces - powiedział Jacek Noetzel po tym jak Tymoteusz Bendyk oraz Jakub Surowiec zajęli kolejno drugie i trzecie miejsce w mistrzostwach świata katamaranów A-Class w Sopocie.

Maciej Frąckiewicz
Maciej Frąckiewicz
Jacek Noetzel Materiały prasowe / Bartosz Modelski - Sailspotting / Na zdjęciu: Jacek Noetzel

W dniach 19-25 sierpnia odbywały się w Sopocie mistrzostwa świata katamaranów A-Class, które zorganizował klub UKS Navigo Sopot. Głównym odpowiedzialnym za organizację regat był prezes sopockiego klubu Jacek Noetzel, który zajął w zawodach szóste miejsce. Natomiast ogromny sukces odnieśli wychowankowie tego klubu, Tymoteusz Bendyk i Jakub Surowiec, którzy zdobyli kolejno srebrny i brązowy medal.

- Bardzo cieszę się z medali naszych młodych zawodników. Jeśli chodzi o sukces Tymoteusza i Jakuba to po cichu liczyliśmy na jeden medal, ale dwa to ogromny sukces - skomentował wyczyn młodych żeglarzy Jacek Noetzel.

Poza wspomnianą trójką, bardzo dobre, siódme miejsce zajął Maciej Żarnowski (również UKS Navigo Sopot). To oznacza, że w pierwszej dziesiątce znalazło się aż czterech reprezentantów Polski. Bezkonkurencyjny był Australijczyk Steven Brewin, który wyprzedził drugiego w klasyfikacji Bendyka aż o szesnaście punktów.

- Można było oczywiście powalczyć jeszcze o pierwszą pozycję, ale o to było bardzo ciężko, bo Australijczyk znajdował się w bardzo dobrej formie. Cieszę się bardzo z tych wyników, a kolejnym powodem do radości jest to, że w pierwszej dziesiątce klasyfikacji generalnej znalazło się aż czterech Polaków - kontynuował Noetzel.

Reprezentanci Polski osiągnęli ogromny sukces, bo jeszcze nigdy w historii mistrzostw świata katamaranów klasy A żaden Polak nie stał na podium w kategorii seniorów, a teraz dokonało tego aż dwóch naszych zawodników. Impreza ma historyczny wymiar w wielu aspektach, ponieważ regaty katamaranów o randze mistrzostw świata odbywały się w Polsce po raz pierwszy w historii.

- Jeśli chodzi o aspekt organizacyjny to dzięki sponsorom, wolontariuszom i wszystkim osobom zaangażowanym w obsługę regat, całość była bardzo udana. Poza tym zawodnicy są zadowoleni, pogoda dopisała, wiatr był zróżnicowany. To wszystko bardzo cieszy - zakończył Jacek Noetzel.

Z Sopotu Maciej Frąckiewicz

ZOBACZ WIDEO Milik odpalił! Zobacz skrót meczu Hellas - Napoli [ELEVEN SPORTS]

Czy Jacek Noetzel zajmie miejsce w pierwszej dziesiątce przyszłorocznych mistrzostw świata A-Class?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×