KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Przed nami druga część żeglarskich mistrzostw Polski

Już w czwartek 14 września w Górkach Zachodnich w Gdańsku rozpocznie się druga część żeglarskich mistrzostw Polski w kategoriach seniorów oraz juniorów. Rywalizacja będzie toczyła się m.in. w klasach 470, 49er, Finn czy Laser Radial.

Maciej Frąckiewicz
Maciej Frąckiewicz
Irmina Mrózek Gliszczynska (L) i Agnieszka Skrzypulec (P) Materiały prasowe / Jacek Kwiatkowski / PZŻ / Na zdjęciu: Irmina Mrózek Gliszczynska (L) i Agnieszka Skrzypulec (P)

Od czwartku do niedzieli zawodnicy będą walczyli o medale mistrzostw Polski w klasach 470, 49er, 49erFX, Finn, Laser Radial (seniorki i seniorzy), Europa, OK Dinghy, oraz RS:X (juniorki i juniorzy) i Laser Radial (juniorzy).

Wywalczonych rok temu mistrzowskich tytułów w kategorii seniorów będą mieli okazję bronić Agata Barwińska (MOS SSW Iława) i Marcin Rudawski (MKS Dwójka Warszawa) w klasie Laser Radial, mistrzynie świata Agnieszka Skrzypulec (SEJK Pogoń Szczecin) i Irmina Mrózek Gliszczynska (ChKŻ Chojnice) oraz Maciej Sapiejka i Adam Krefft (SEJK Pogoń/WCSS) w klasie 470, Piotr Kula (GKŻ Gdańsk) w klasie Finn, Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński (AZS AWFiS Gdańsk) w klasie 49er, Katarzyna Pic i Jan Pic (ŻMKS Poznań) w klasie Europa oraz Dawid Kania (ŻLKS Poznań) w klasie OK Dinghy.

Wydaje się, że szczególnie trudne zadanie będą mieli rywale Rudawskiego, Kuli oraz duetów Skrzypulec-Mrózek Gliszczynska i Przybytek-Kołodziński, którzy w obecnym sezonie osiągali świetne wyniki. Marcin Rudawski po raz szósty został mistrzem świata. Agnieszka z Irminą także mogą pochwalić się takim samym sukcesem, ale dokonały tego po raz pierwszy w karierze. Natomiast Łukasz Przybytek z Pawłem Kołodzińskim zostali czwartą załogą świata, a Piotr Kula zajął na tegorocznych mistrzostwach świata siódme miejsce.

Jak widać wyniki są naprawdę bardzo dobre. Ale w klasie 49er na pewno o zwycięstwo powalczą także Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki (AZS AWFiS Gdańsk/AZS Poznań), którzy w tym roku większość zawodów rangi międzynarodowej kończyli w pierwszej dziesiątce. Z kolei w klasie Laser Radial kobiet Barwińska będzie musiała stoczyć walkę ze zdolnymi reprezentantkami Volvo Youth Sailing Team Poland Magdaleną Kwaśną (ChKŻ Chojnice) i Wiktorią Gołębiowską (MOS SSW Iława). Ta druga jest świeżo upieczoną mistrzynią Polski juniorek. Natomiast jeśli chodzi o rywalizację mężczyzn w tej klasie to walkę z Rudawskim zapowiedział Jakub Rodziewicz (SEJK Pogoń Szczecin), który również należy do młodych zawodników wspieranych przez firmę Volvo i na pierwszej części mistrzostw Polski stanął na najniższym stopniu podium w klasie Laser Standard.

Dwa tygodnie temu w Pucku dobyła się pierwsza część krajowych mistrzostw. Tam mistrzowskie tytuły zdobyli Zofia Klepacka i Radosław Furmański (RS:X), Kacper Ziemiński (Laser Standard), Wiktoria Gołębiowska (Laser Radial juniorek), Jakub Gołębiowski i Filip Szmit (420), Mikołaj Staniul i Kajetan Jabłoński (29er) oraz Tymoteusz Cierzan i Oskar Niemira (Hobie Cat 16).

Organizatorem tegorocznych mistrzostw Polski są Polski Związek Żeglarski przy współpracy z NCŻ AWFiS Gdańsk i AZS COSA Gdańsk oraz Miejskim Ośrodkiem Kultury Sportu i Rekreacji w Pucku.

ZOBACZ WIDEO Niewidomi bohaterowie sportu
Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×