Winsurfingowy Puchar Świata PWA: Polak siódmy w zawodach w Danii

Maciej Rutkowski zajął siódme miejsce w windsurfingowych zawodach PWA World Tour w slalomie w duńskiej miejscowości Hvide Sande. Zwycięstwo odniósł aktualny lider klasyfikacji generalnej Francuz Antoine Albeau.

Maciej Frąckiewicz
Maciej Rutkowski na pierwszym planie Materiały prasowe / Carter / pwaworldtour.com / Na zdjęciu: Maciej Rutkowski na pierwszym planie

Po czterech europejskich zawodach rozegranych w okresie letnim na wybrzeżach Hiszpanii windsurferzy federacji PWA przenieśli się na chłodne wody Morza Północnego, gdzie musieli zmierzyć się z o wiele trudniejszymi warunkami pogodowymi.

Na podium obyło się bez niespodzianek. Zwyciężył aktualny lider klasyfikacji generalnej Francuz Antoine Albeau, drugie miejsce zajął Matteo Iachino z Włoch, a trzecie Brytyjczyk Ross Williams. Zadowolony ze swojego wyniku jest Maciej Rutkowski, który ukończył regaty na siódmej pozycji.

- Jestem bardzo zadowolony z mojego występu w Danii. Siódme miejsce brzmi świetne, szczególnie że miałem kilka równych wyścigów, na czym mi istotnie zależało. Mimo paru błędów wyrównałem swoją życiówkę, co uważam za wielki sukces! Takie rezultaty dają dużo motywacji, dlatego nie mogę doczekać się kolejnego wyścigu - mówi Maciej Rutkowski, 13-krotny mistrz Polski w windsurfingu.

Po 7 zawodach Pucharu Świata liderem rankingu pozostaje Antoine Albeau z 3090 punktami na koncie. Do końca sezonu pozostało jeszcze 3 wyścigi. Kolejny już 29 września na niemieckiej wyspie Sylt.