WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Aż ośmioro Polaków w pierwszej dziesiątce po dobrym dniu na MŚJ

Seweryn Wysokiński i Mateusz Jankowski (420) zajmują piąte, Wiktoria Gołębiowska (Laser Radial) szóste, a Lidia Sulikowska (RS:X) i Barbara z Hanną Dzik (420) siódme miejsce po trzecim dniu mistrzostw świata juniorów w miejscowości Sanya w Chinach.
Maciej Frąckiewicz
Maciej Frąckiewicz
Materiały prasowe / Tomas Moya / Sailing Energy / World Sailing / Na zdjęciu: Seweryn Wysokiński (z lewej) i Mateusz Jankowski (z prawej) na jachcie klasy 420

Środa była już trzecim dniem żeglarskich mistrzostw świata juniorów, które odbywają się w chińskiej miejscowości Sanya. Warunki były podobne do tych panujących we wtorek, bo wiatr wiał rano z siłą od 6 do 8 węzłów. To pozwoliło na przeprowadzenie wszystkich zaplanowanych na ten dzień wyścigów. W dziewięciu konkurencjach startuje łącznie czternaścioro reprezentantów Polski i w każdej klasie mamy naszego przedstawiciela.

Nadal dobrze w klasie 420 radzą sobie Seweryn Wysokiński i Mateusz Jankowski (CSW OPTY Ustka/MKS Dwójka Warszawa), którzy tym razem rozpoczęli dzień miejscem szóstym, a zakończyli szesnastym. W efekcie zanotowali minimalny spadek w klasyfikacji generalnej z pozycji czwartej na piątą więc w dalszym ciągu utrzymują się wysoko. Na prowadzenie powrócili Ido Bilik i Noam Homri z Izraela (miejsca 1. i 3.), do których nasi zawodnicy tracą dziewiętnaście punktów. Nieznacznie lepiej ścigały się siostry Barbara i Hanna Dzik (YKP Gdynia), bo w pierwszym wyścigu zajęły miejsce dziesiąte, a w drugim czwarte i dzięki temu nasze żeglarki wróciły z pozycji dziewiątej na siódmą. Prowadzenie utrzymały Amerykanki Carmen i Emma Cowles (miejsca 2. i 2.). Między nimi a Polkami jest dwadzieścia siedem punktów różnicy. Hanna należy do grona młodych talentów, wspieranych przez Volvo Car Poland.

W czołówce klasy Laser Radial nadal znajduje się także Wiktoria Gołębiowska (MOS SSW Iława), chociaż po miejscach dwudziestym drugim i czternastym spadła z pozycji czwartej na szóstą. Liderką niezmiennie jest Amerykanka Charlotte Rose (miejsca 4. i 1.). Z kolei najlepszy dzień od początku regat ma za sobą Wojciech Klimaszewski (MBSW/UKŻR Giżycko), bo zamiast miejsc w trzeciej lub czwartej dziesiątce najpierw minął linię mety trzynasty, a następnie dziewiąty. Dzięki temu wrócił z lokaty trzydziestej drugiej na dwudziestą piątą, którą zajmował po pierwszym dniu rywalizacji. Tu nowym liderem został Rosjanin Daniił Kruckich (miejsca 4. i 11.).

Nadal dobrą, siódmą pozycję w ogólnej klasyfikacji zajmuje w klasie RS:X Lidia Sulikowska (SKŻ Ergo Hestia Sopot), która przypływała szósta, ósma oraz dziewiąta. Prowadzenie utrzymała Włoszka Giorgia Speciale (miejsca 3., 3. i 2.) i Polka traci do niej już czterdzieści punktów. W kategorii chłopców kolejny awans zanotował klubowy kolega Lidii Aleksander Przychodzeń (miejsca 10., 11. i 14.), przesuwając się z pozycji piętnastej na dwunastą. Na pierwszą lokatę powrócił natomiast Yoav Cohen z Izraela (miejsca 1., 6. i 1.).

ZOBACZ WIDEO: Na czym polega praca drugiego trenera Agnieszki Radwańskiej? "Obowiązków jest bardzo dużo"

Najlepiej z reprezentantów Polski żeglowali w środę, należący także do teamu Volvo, Tymoteusz Cierzan i Oskar Niemira (UKS Navigo Sopot) w klasie Nacra 15, którzy wygrali pierwszy i trzeci wyścig, a w drugim zajęli miejsce dwunaste. To dało im awans z pozycji dwunastej na ósmą. Nowymi liderami zostali Max Wallenberg i Amanda Bjork-Anastassov ze Szwajcarii (miejsca 3., 5. i 7.).

Z pozycji jedenastej na dwunastą w klasie 29er spadły natomiast Zuzanna Wałecka i Emilia Zygarłowska z klubu JKW Poznań, które meldowały się na mecie piętnaste, dziesiąte oraz dziewiąte. Na prowadzeniu nadal znajdują się Włoszki Margherita Porro i Sofia Leoni (miejsca 3., 5. i 2.). Z kolei z lokaty czternastej na szesnastą przesunęli się Mikołaj Staniul i Kajetan Jabłoński z YKP Gdynia (miejsca 23., 10. i 17.), którzy także należą do Volvo Youth Sailing Team Poland. Prowadzenie objęli Słoweńcy Rok Verderber i Klemen Semelbauer (miejsca 7., 1. i 7.).

Kolejne wyścigi zaplanowane są na czwartek na godzinę 11:00 czasu miejscowego (4:00 czasu polskiego). Regaty w Chinach potrwają do piątku 15 grudnia. Jednak gdyby do tego czasu nie udało się przeprowadzić odpowiedniej liczby wyścigów to dniem rezerwowym jest jeszcze sobota 16 grudnia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Czy któryś z Polaków stanie na podium mistrzostw świata juniorów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.