PŚ w Miami: spokojny początek Polaków

Po pierwszym dniu żeglarskiego Pucharu Świata w Miami najwyżej z polskiej ekipy sklasyfikowane są Agnieszka Skrzypulec i Irmina Mrózek Gliszczynska, które zajmują 10. miejsce w klasie 470. Tego dnia z powodu braku wiatru nie wszyscy mogli popływać.

Maciej Frąckiewicz
Maciej Frąckiewicz
Agnieszka Skrzypulec (z prawej) i Irmina Mrózek Gliszczynka (z lewej) na jachcie olimpijskiej klasy 470 Materiały prasowe / Okpress / www.segel-bilder.de / Kieler Woche / Na zdjęciu: Agnieszka Skrzypulec (z prawej) i Irmina Mrózek Gliszczynka (z lewej) na jachcie olimpijskiej klasy 470
We wtorek odbyły się pierwsze wyścigi Pucharu Świata klas olimpijskich u wybrzeży Stanów Zjednoczonych. Jednak z powodu braku wiatru, nie wszystkie zaplanowane na ten dzień wyścigi mogły się odbyć. W związku z tym część reprezentantów Polski nie miała możliwości rozpocząć rywalizacji. Prognozy pogody na kolejne dni zapowiadają silniejszy wiatr więc teoretycznie nie powinny pojawić się już problemy z odwołanymi startami.

Jeden wyścig odbył się w klasie 470 i dziesiąte miejsce zajęły w nim nasze mistrzynie świata Agnieszka Skrzypulec i Irmina Mrózek Gliszczynska (SEJK Pogoń Szczecin/ChKŻ Chojnice), co daje im taką samą pozycję w klasyfikacji generalnej. Prowadzą Japonki Ai Kondo Yoshida i Miho Yoshioka.

Dwa wyścigi udało się organizatorom przeprowadzić w klasie 49er i polskie załogi zajęły w nich miejsca w drugiej dziesiątce. Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki (AZS AWFiS Gdańsk/AZS Poznań), po miejscach dwunastym oraz dziewiętnastym, znajdują się na szesnastej pozycji, a Łukasz Przybytek oraz Paweł Kołodziński (AZS AWFiS Gdańsk) mijali metę na miejscach dziewiętnastym oraz szesnastym i zajmują osiemnastą lokatę. Liderami są Chorwaci Sime Fantela i Mihovil Fantela (miejsca 5. i 1.).

Jedynie w klasie Laser Standard odbyły się wszystkie planowane wyścigi. Filip Ciszkiewicz (MKŻ Arka Gdynia) przypływał w nich na miejscach dwudziestym ósmym oraz dwudziestym, co daje mu jak na razie dwudziestą pierwszą pozycję w całych zawodach. Tutaj na prowadzeniu znajduje się Niemiec Philipp Buhl.

Na swoje pierwsze starty nadal czekają natomiast Agata Barwińska (MOS SSW Iława) i Magdalena Kwaśna (ChKŻ Chojnice) w klasie Laser Radial oraz Radosław Furmański (DKŻ Dobrzyń) i Paweł Tarnowski (SKŻ Ergo Hestia Sopot) w windsurfingowej klasie RS:X. Furmański znajduje się wśród młodych talentów wspieranych przez Volvo Car Poland (Volvo Youth Sailing Team Poland).

Kolejne wyścigi z udziałem Polaków zaplanowane są na środę na godzinę 11:30 czasu miejscowego (17:30 czasu polskiego). Regaty w Stanach Zjednoczonych potrwają do niedzieli 28 stycznia.

ZOBACZ WIDEO: To dlatego Polacy wreszcie odnoszą sukcesy na mamutach. "Zaczęli latać fenomenalnie!"
Czy któryś z polskich żeglarzy stanie na podium Pucharu Świata w Miami?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×