KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Polacy zajęli całe podium bojerowych zawodów w Szwecji

W dniach 27-28.01.2018 w Kisangsfjarden w Szwecji miały miejsce bojerowe regaty w klasie DN. Najszybsi byli Polacy, którzy zdążyli już nas do tego przyzwyczaić.
47 zawodników z 6 krajów ścigało się po gładkim, szybkim torze w wietrze od 3 do 6 m/s.
Maciej Frąckiewicz
Maciej Frąckiewicz
Karol Jabłoński - bojer P36 Materiały prasowe / Owe Andersson / Na zdjęciu: Karol Jabłoński - bojer P36

Akwen był zbyt mały dla całej floty, więc po 3 wyścigach eliminacyjnych wyodrębniono grupę złotą i srebrną. Każda z grup rozegrała po 6 wyścigów.

Polska Flota DN kolejny raz udowodniła swoją dominację. Zwyciężył Karol Jabłoński (OKŻ Olsztyn), wygrywając trzy wyścigi i będąc dwa razy na drugiej pozycji (7 punktów), przed Tomaszem Zakrzewskim (MKŻ Mikołajki) - 14 punktów i Łukaszem Zakrzewskim (MKŻ Mikołajki) - 18 punktów.

Na piątej pozycji uplasował się Adam Szczęsny (KKS Warmia Olsztyn), siódmy był Robert Graczyk (MKŻ Mikołajki), ósmy Dariusz Kardaś (AZS UWM Olsztyn) - pierwszy raz w tym sezonie na regatach, dziesiąty - Wojciech Baranowski (MBSW Giżycko) i jedenasty - Maciej Żarnowski (UKS Navigo Sopot). Siedmiu Polaków w pierwszej dziesiątce!

Zawodnicy wracają już do kraju. Niestety, pogoda nie chce współpracować więc kolejne treningi i regaty odbywać się będą za granicą.

Planowane imprezy to: mistrzostwa świata i Europy w klasie DN Junior i Ice-Optimist (5-9 luty 2018) oraz mistrzostwa świata i Europy w klasie DN (24.02-3.03.2018). Do tej pory miejsce imprez nie jest znane. Obowiązuje zasada: najlepszy lód.

ZOBACZ WIDEO: Kamil Stoch: Uważam, że na Wielkiej Krokwi da się skakać ponad 145 metrów

Czy Karol Jabłoński w tym roku również zgarnie złote medale mistrzostw Polski, świata oraz Europy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×