Robert Pellowski złotym medalistą mistrzostw Polski w windsurfingu lodowym

Robert Pellowski wywalczył złoty medal mistrzostw Polski w windsurfingu lodowym, które w dniach 16-18 lutego odbyły się na jeziorze Niegocin w Giżycku. Drugie miejsce zajął Łukasz Buderaski, a z brązowego medalu cieszył się junior Michał Warzocha.

Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
Robert Pellowski na windsurfingu lodowym Materiały prasowe / Agnieszka Dudzińska / Na zdjęciu: Robert Pellowski na windsurfingu lodowym
Podczas tegorocznych mistrzostw Polski w windsurfingu lodowym warunki zdecydowanie dopisały, co pokazuje liczba przeprowadzonych wyścigów. Prawie każda flota miała ich czternaście, a w kategorii młodzików udało się ich rozegrać aż siedemnaście.

Klasyfikację generalną w najważniejszej grupie, czyli w seniorach, zdecydowanie wygrał Robert Pellowski (SKŻ Ergo Hestia Sopot). Nowy mistrz Polski na czternaście wyścigów wygrał pięć i ani razu nie zajął miejsca gorszego niż trzecie. Srebrny medal wywalczył jego klubowy kolega Łukasz Buderaski, tracąc do niego aż trzydzieści jeden punktów. Na najniższym stopniu podium stanął natomiast junior Michał Warzocha (MBSW/UKŻR Giżycko), powtarzając wynik sprzed roku. Młody żeglarz stracił zaledwie punkt do Buderaskiego.

W kategorii juniorów triumfował wspomniany Michał Warzocha, a za nim uplasowali się jego klubowy kolega Jędrzej Cituk oraz Adam Żarnowski (SKŻ Ergo Hestia Sopot). Z kolei wśród juniorek najlepiej zaprezentowała Julia Dawidowicz (YKP Warszawa), a dwie kolejne pozycje zajęły zawodniczki z Giżycka, Maria Urban i Martyna Nowicka.

Złoty medal w juniorach młodszych wywalczył Kamil Manowiecki (SKŻ Ergo Hestia Sopot), zostawiając w pokonanym polu Dominika Lewińskiego (GKŻ Gdańsk) oraz także reprezentującego klub z Sopotu Krzysztofa Żarnowskiego.

Wyróżnieni zostali jeszcze zawodnicy w kategoriach młodzik mężczyzn, młodzik kobiet oraz masters. W tej pierwszej grupie trzy czołowe lokaty zajęli Igor Lewiński (GKŻ Gdańsk), Adam Klecan i Dawid Siwicki (obaj Baza Mrągowo). W kobietach na pierwszych trzech pozycjach znalazły się Nadia Kulik (Baza Mrągowo), Maja Cituk (MBSW/UKŻR Giżycko) i Martyna Majewska (Baza Mrągowo). Natomiast w mastersach trzy najlepsze miejsca zajęli żeglarze z Giżycka - Mariusz Ambroch Marek Karawajczyk oraz Andrzej Wiśniewski.

Informacja prasowa (MF) - Polski Związek Żeglarski

ZOBACZ WIDEO Czerwona kartka zabiła mecz. FC Barcelona znów na zwycięskiej ścieżce [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×