KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Zofia Klepacka odebrała medal za pomoc potrzebującym

Zofia Noceti-Klepacka odebrała w poniedziałek Medal św. Brata Alberta za działalność na rzecz osób niepełnosprawnych i potrzebujących za rok 2017. Wśród laureatów znaleźli się także Agata Kornhauser-Duda, Jakub Błaszczykowski oraz rodzina Wadowskich.
Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
Zofia Klepacka podczas wręczenia Medalu św Brata Alberta Materiały prasowe / Archiwum Fundacji im. Brata Alberta / Na zdjęciu: Zofia Klepacka podczas wręczenia Medalu św. Brata Alberta

W poniedziałek 19 marca w Krakowie odbyła się uroczystość wręczenia Medali św. Brata Alberta za działalność na rzecz osób niepełnosprawnych i potrzebujących za rok 2017. W tym gronie znalazła się także nasza utytułowana windsurferka Zofia Noceti-Klepacka (Legia Warszawa), która osobiście odebrała swoją nagrodę.

Jak widać reprezentanci Polski w żeglarstwie są doceniani nie tylko za wyniki sportowe, ale także za niesienie pomocy potrzebującym. Wielokrotna medalistka mistrzostw świata i Europy, która swoimi sukcesami na arenie międzynarodowej daje wiele powodów do radości i dumy kibicom oraz Polskiemu Związkowi Żeglarskiemu, poza wielkim sercem do sportu, ma także wielkie serce dla innych.

Kapituła Medalu św. Brata Alberta, zebrana w 101. rocznicę śmierci swojego Patrona, doroczny Medal Świętego Brata Alberta za rok 2017 przyznała Klepackiej za przekazanie medalu olimpijskiego, zdobytego na igrzyskach w Londynie w 2012 roku, na aukcję dla chorej na mukowiscydozę Zuzi oraz za działalność charytatywną na rzecz osób potrzebujących pomocy.

- Cieszymy się, że jako Fundacja w taki sposób możemy docenić Zofię Klepacką, bo jest to niesamowita mistrzyni, ale także wspaniały człowiek, który bardzo dużo robi i trzeba to zauważyć. Przez ostatnie lata miałem styczność z wieloma osobami, ale rzadko miałem do czynienia z tak dobrym człowiekiem jak ona - powiedział Arkadiusz Tomasiak z Fundacji im. Brata Alberta.

ZOBACZ WIDEO Joanna Jóźwik weźmie udział w nietypowym biegu. "Metą jest Adam Małysz"

Laureatami za rok 2017 zostały także następujące osoby:

- Pani Prezydentowa Agata Kornhauser-Duda - za działalność społeczną na rzecz organizacji pozarządowych i osób niepełnosprawnych,
- Jakub Błaszczykowski - za działalność charytatywną w ramach Fundacji "Ludzki Gest" w Opolu na rzecz osób niepełnosprawnych i potrzebujących pomocy,
- Rodzina Państwa Urszuli i Józefa Wadowskich - za działalność charytatywną na rzecz niepełnosprawnych podopiecznych Fundacji im. Brata Alberta oraz Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko".

Medal św. Brata Alberta, ustanowiony w 1997 r., przyznawany jest za niesienie pomocy osobom niepełnosprawnym. W roku 1997 medal otrzymał ks. kardynał Franciszek Macharski, a w roku 1998 premier Jerzy Buzek i prof. Zbigniew Brzeziński. W latach następnych medale otrzymali m.in. śp. bp Jan Chrapek, ks. kardynał Stanisław Dziwisz, Rzecznicy Praw Obywatelskich prof. Andrzej Zoll i śp. dr Janusz Kochanowski, aktorki Anna Dymna, Ewa Błaszczyk i Małgorzata Kożuchowska, piosenkarki Eleni Tzoka, Lidia Jazgar, Irena Santor, Monika Kuszyńska, Marek Piekarczyk sportowcy Agnieszka Radwańska, Urszula Radwańska, Otylia Jędrzejczak, Mariusz Wlazły, Marcin Gortat, podróżnik i polarnik Marek Kamiński, piosenkarz Paweł Kukiz, Adam Nowak, restaurator Jan Kościuszko.

Medal, przedstawiający św. Brata Alberta przytulającego dzieci, zaprojektowany został przez Krzysztofa Sieprawskiego, podopiecznego Schroniska dla Niepełnosprawnych w Radwanowicach.

Wręczenie medali odbyło się w poniedziałek 19 marca 2018 r. w Teatrze im. Słowackiego w Krakowie w trakcie XVIII Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych "Albertiana" 2018, organizowanego przez Fundację im. Brata Alberta oraz Fundację Anny Dymnej "Mimo Wszystko".

Informacja prasowa (MF) - Polski Związek Żeglarski

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×