WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Nowa formuła żeglarskiego programu dla dzieci "Gdynia na fali"

Prezydent Wojciech Szczurek ogłosił w poprzedni poniedziałek nowy rozdział w rozwoju edukacji żeglarskiej w Gdyni. Co prawda program „Gdynia na fali” funkcjonuje od lat, ale przy okazji nadchodzącej edycji wiele się zmieni.
Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
Materiały prasowe / gdyniasport.pl / Na zdjęciu: Spotkanie z okazji promocji programu

O tym, jakie atrakcje czekają ich już wkrótce, podczas zeszłotygodniowej konferencji słuchali przedstawiciele gdyńskiego przedszkola nr 13.

Głównym celem programu "Gdynia na fali" jest edukacja najmłodszych mieszkańców w zakresie żeglarstwa morskiego, śródlądowego, budowy i funkcjonowania jednostek pływających, bezpieczeństwa na plaży oraz w wodzie, a także pierwszej pomocy. Do zadań programu należy również wzmocnienie więzi młodych gdynian z miejscem zamieszkania.

- Morski charakter naszego miasta jest niepodważalny, a ciekawość dzieci ogromna - warto połączyć jedno z drugim. Od nowej edycji programu stawiamy na praktykę. Będzie interesująco, ale i pouczająco - powiedział Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.

- Wierzę, że program "Gdynia na fali" pozwoli jego uczestnikom w pełni dostrzec korzyści dostępne na wyciągnięcie ręki, a także zaszczepi w nich miłość do żeglarstwa. Kto wie, może wśród uczestników dzisiejszej konferencji jest przyszły mistrz świata bądź medalista olimpijski w żeglarstwie? To byłaby niezwykła historia! - dodał prezydent, który w przeszłości uczęszczał do tego samego przedszkola, co wyjątkowi goście konferencji.

ZOBACZ WIDEO Tomasz Frankowski: Krychowiak fundamentem kadry. Bardziej niż Lewandowski!

Po raz pierwszy w historii program został podzielony na dwa projekty: "Gdynia na fali - edukacja żeglarska" oraz "Gdynia na fali - bezpieczeństwo nad wodą". W pierwszym z nich wezmą udział uczniowie klas I-III z dwunastu gdyńskich, publicznych szkół podstawowych oraz, co jest tegoroczną nowością, przedszkolaki. Dla podopiecznych trzynastu takich placówek będzie to nie lada gratka, ponieważ zajęcia odbywać się będą na terenie Mariny Gdynia.

- "Gdynia na fali - bezpieczeństwo nad wodą" to zupełnie nowy projekt, skierowany do uczniów wszystkich klas publicznych szkoły podstawowej. Nauczenie dzieci zachowania w obliczu ewentualnego zagrożenia to podstawa! - tłumaczył podczas konferencji Marek Łucyk, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu.

- W ramach zajęć przewidziane są m.in.: nauka wiązania węzłów oraz zakładania pasów ratunkowych, czy prezentacja sprzętów używanych przez ratowników Gdyńskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. W sumie odbędzie się 17 spotkań - dodał.

W nadchodzącej edycji programu weźmie udział prawie dwa i pół tysiąca dzieci, a chętnych było jeszcze więcej. Wszystkie szczegóły dotyczące "Gdyni na fali" dostępne są na stronie internetowej gdyniasport.pl, w zakładce "projekty".

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×