WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Rozdano Śląskie Nagrody Żeglarskie Carbony

W piątek 23 marca, późnym wieczorem, podczas Gali Żeglarskiej po raz pierwszy zostały przyznane Śląskie Nagrody Żeglarskie - Carbony. Gala odbyła się podczas Festiwalu Filmów Żeglarskich JachtFilm w Teatrze Ziemi Rybnickiej.
Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
Materiały prasowe / Artur Pralka / Na zdjęciu: Laureaci Carbonów 2018

Mundial 2018: newsy, wideo, zdjęcia, ciekawostki, quizy i wiele więcej. Sprawdź serwis na MŚ!

Nagrody zostały przyznane przez Kapitułę z pośród nadesłanych zgłoszeń. Laureatów nagrodzono w 6 kategoriach.

Laureaci Śląskich Nagród Żeglarskich Carbony 2018:

Trener Roku:
Jacek Błaszczyk - TS Kuźnia Rybnik - trener klasy Laser 4.7, Laser Radial i Laser Standard, którego zawodnicy zdobyli łącznie 6 nominacji do Kadry Narodowej Juniorów i Seniorów, dwa srebrne i jeden brązowy medal mistrzostw Polski, dwa pierwsze, dwa drugie i jedno trzecie miejsce w Pucharze Polski.

Nadzieja Roku:
Katarzyna Harc - TS Kuźnia Rybnik - wicemistrzyni Polski juniorów i seniorów w sprincie Laser Radial, pierwsze miejsce w Pucharze Polski Juniorów i drugie miejsce w Pucharze Polski Seniorów.

ZOBACZ WIDEO Wojciech Szczęsny: Jestem zadowolony z tego, jak gram w klubie

Wydarzenie Roku:
JachtFilm Festiwal Rybnik 2017 - za reaktywację Festiwalu na Śląsku, za kompleksową promocję żeglarstwa, rozszerzony program atrakcji, dedykowany program dla dzieci i rekordową frekwencję. Nagrodę odebrali organizatorzy Andrzej Minkiewicz, Janusz Zbierajewski, Wojciech Sałata, Maciej Muras, Zbigniew Bogacki i Maciej Cylupa.

Rejs Roku:
Arktyka 2017 Śladem Ginących Lodowców - za wieloetapowy rejs na dwóch jachtach po akwenach arktycznych, w którym na 29 etapach wzięło udział 266 żeglarzy, a w okresie ponad 5 miesięcy przepłynięto łącznie ponad 14 tys. mil morskich. Nagrodę odebrali kapitanowie rejsu Henryk Wachowiak, Zbyszek Marek i Mariusz Noworol z Fundacji 4 Kontynenty

Żeglarz Roku:
Wiktor Kobryń - AWF Katowice - za zdobycie w swoim debiutanckim sezonie mistrzostwa Polski i Pucharu Polski w klasie Omega

Nagroda Specjalna:
Kpt. Jerzy Radomski - w latach 1978-2010 na pokładzie jachtu "Czarny Diament" przebył ponad 240 tys. Mm, co jest odpowiednikiem jedenastokrotnego okrążenia obwodu Ziemi lub siedmiokrotnego okrążenia globu drogą morską. Podczas trwającego 32 lata - najdłuższego rejsu w historii polskiego żeglarstwa - odwiedził 82 państwa oraz 449 portów.

Piątkowa gala odbyła się podczas Śląskiego Festiwalu Filmów Żeglarskich JachtFilm w Teatrze Ziemi Rybnickiej. Była to doskonała okazja do integracji środowiska żeglarskiego. Wśród ponad 500 przybyłych gości znaleźli się sympatycy żeglarstwa, zawodnicy, trenerzy, członkowie klubów, przedstawiciele biznesu oraz Władze Miasta i samorządowcy.

Nad całością Śląskich Nagród Żeglarskich czuwa Kapituła w składzie:

Przewodniczący Kapituły: Kpt. Janusz Koper - Wiceprezydent Rybnika
Kpt. Joanna Pajkowska - wybitna samotnicza żeglarka oceaniczna
Mateusz Kusznierewicz - wybitny żeglarz, mistrz olimpijski, Wiceprezes PZŻ-
Marian Krupa Prezes Śląskiego OZŻ, trener i sędzia żeglarski

- Gratuluję wszystkim laureatom i dziękuję kapitule za owocną pracę. Otrzymaliśmy łącznie blisko 40 zgłoszeń, więc wybór był trudny - ocenił kpt. Janusz Koper. - Cieszę się, że pierwsza edycja zakończyła się z powodzeniem, cieszę się że odbyła się w Rybniku, w mieście które promuje sporty wodne i mam nadzieję, że Carbony staną się stałym wydarzeniem w żeglarskim świecie - dodał.

Organizatorami wydarzenia byli MT Partners, Fundacja PGE Energa Ciepła i Towarzystwo Żeglarstwa Regatowego.

Oficjalna strona Śląskich Nagród Żeglarskich to www.slaskiezagle.pl gdzie można znaleźć wszystkie potrzebne informacje.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl


Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.