WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Rozdano Śląskie Nagrody Żeglarskie Carbony

W piątek 23 marca, późnym wieczorem, podczas Gali Żeglarskiej po raz pierwszy zostały przyznane Śląskie Nagrody Żeglarskie - Carbony. Gala odbyła się podczas Festiwalu Filmów Żeglarskich JachtFilm w Teatrze Ziemi Rybnickiej.
Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
Materiały prasowe / Artur Pralka / Na zdjęciu: Laureaci Carbonów 2018

Nagrody zostały przyznane przez Kapitułę z pośród nadesłanych zgłoszeń. Laureatów nagrodzono w 6 kategoriach.

Laureaci Śląskich Nagród Żeglarskich Carbony 2018:

Trener Roku:
Jacek Błaszczyk - TS Kuźnia Rybnik - trener klasy Laser 4.7, Laser Radial i Laser Standard, którego zawodnicy zdobyli łącznie 6 nominacji do Kadry Narodowej Juniorów i Seniorów, dwa srebrne i jeden brązowy medal mistrzostw Polski, dwa pierwsze, dwa drugie i jedno trzecie miejsce w Pucharze Polski.

Nadzieja Roku:
Katarzyna Harc - TS Kuźnia Rybnik - wicemistrzyni Polski juniorów i seniorów w sprincie Laser Radial, pierwsze miejsce w Pucharze Polski Juniorów i drugie miejsce w Pucharze Polski Seniorów.

ZOBACZ WIDEO Wojciech Szczęsny: Jestem zadowolony z tego, jak gram w klubie

Wydarzenie Roku:
JachtFilm Festiwal Rybnik 2017 - za reaktywację Festiwalu na Śląsku, za kompleksową promocję żeglarstwa, rozszerzony program atrakcji, dedykowany program dla dzieci i rekordową frekwencję. Nagrodę odebrali organizatorzy Andrzej Minkiewicz, Janusz Zbierajewski, Wojciech Sałata, Maciej Muras, Zbigniew Bogacki i Maciej Cylupa.

Rejs Roku:
Arktyka 2017 Śladem Ginących Lodowców - za wieloetapowy rejs na dwóch jachtach po akwenach arktycznych, w którym na 29 etapach wzięło udział 266 żeglarzy, a w okresie ponad 5 miesięcy przepłynięto łącznie ponad 14 tys. mil morskich. Nagrodę odebrali kapitanowie rejsu Henryk Wachowiak, Zbyszek Marek i Mariusz Noworol z Fundacji 4 Kontynenty

Żeglarz Roku:
Wiktor Kobryń - AWF Katowice - za zdobycie w swoim debiutanckim sezonie mistrzostwa Polski i Pucharu Polski w klasie Omega

Nagroda Specjalna:
Kpt. Jerzy Radomski - w latach 1978-2010 na pokładzie jachtu "Czarny Diament" przebył ponad 240 tys. Mm, co jest odpowiednikiem jedenastokrotnego okrążenia obwodu Ziemi lub siedmiokrotnego okrążenia globu drogą morską. Podczas trwającego 32 lata - najdłuższego rejsu w historii polskiego żeglarstwa - odwiedził 82 państwa oraz 449 portów.

Piątkowa gala odbyła się podczas Śląskiego Festiwalu Filmów Żeglarskich JachtFilm w Teatrze Ziemi Rybnickiej. Była to doskonała okazja do integracji środowiska żeglarskiego. Wśród ponad 500 przybyłych gości znaleźli się sympatycy żeglarstwa, zawodnicy, trenerzy, członkowie klubów, przedstawiciele biznesu oraz Władze Miasta i samorządowcy.

Nad całością Śląskich Nagród Żeglarskich czuwa Kapituła w składzie:

Przewodniczący Kapituły: Kpt. Janusz Koper - Wiceprezydent Rybnika
Kpt. Joanna Pajkowska - wybitna samotnicza żeglarka oceaniczna
Mateusz Kusznierewicz - wybitny żeglarz, mistrz olimpijski, Wiceprezes PZŻ-
Marian Krupa Prezes Śląskiego OZŻ, trener i sędzia żeglarski

- Gratuluję wszystkim laureatom i dziękuję kapitule za owocną pracę. Otrzymaliśmy łącznie blisko 40 zgłoszeń, więc wybór był trudny - ocenił kpt. Janusz Koper. - Cieszę się, że pierwsza edycja zakończyła się z powodzeniem, cieszę się że odbyła się w Rybniku, w mieście które promuje sporty wodne i mam nadzieję, że Carbony staną się stałym wydarzeniem w żeglarskim świecie - dodał.

Organizatorami wydarzenia byli MT Partners, Fundacja PGE Energa Ciepła i Towarzystwo Żeglarstwa Regatowego.

Oficjalna strona Śląskich Nagród Żeglarskich to www.slaskiezagle.pl gdzie można znaleźć wszystkie potrzebne informacje.

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×