KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Kinder+Sport: Polacy na największych regatach na świecie!

Puchar narodów, oraz kolorowa parada prawie 1400 uczestników regat Lake Garda Meeting Optimist Class, oficjalnie zainaugurowała największe na świecie regaty dla klas jednoosobowych - Optimist. Na starcie zobaczymy 83 Polaków!

Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
Jachty klasy Optimist Materiały prasowe / Na zdjęciu: Jachty klasy Optimist
JEDYNE TAKIE REGATY

Będzie to już 36. edycja tych wyjątkowych regat organizowanych, przez klub z 90-letnią tradycją - Fraglia Vela Riva. W 2012 roku w trakcie regat ustanowiony został Rekord Guinessa, w ilości startujących łódek, a od tego czasu liczba uczestników stale rośnie! W imprezie zobaczymy reprezentantów 33 krajów - od przedstawicieli silnych europejskich kard, przez reprezentantów z Kanady, Brazylii i Stanów Zjednoczonych, aż po debiutującą Japonię. Z Polski w regatach weźmie udział aż 83 małych żeglarzy, reprezentujących kluby z całek Polski, m.in. z Chojnic, Gdyni, Giżycka, Iławy, Krakowa, Tarnobrzegu, Warszawy czy też Wrocławia.

5 DNI PEŁNYCH SPORTOWYCH EMOCJI

Pierwszego dnia regat, 28 marca, oprócz otwarcia odbyła się rywalizacja Pucharu Narodów, w którym każdy kraj wystawił jednego reprezentanta. Polskich barw bronił Rafał Pogorzelski (Chojnicki Klub Żeglarski) - ubiegłoroczny zwycięzca Pucharu Polski klasy Optimist w grupie A. Przy chłodnym popołudniowym wietrze "Ora" rozegrano dwa widowiskowe, zlokalizowane blisko brzegu wyścigi. Zwyciężył Thommem Maxime ze Szwajcarii, trenujący na co dzień z Yacht Klubem Polski Gdynia, przed zawodnikami z Francji i Włoch. Pogorzelski żeglował równo i ukończył rywalizację na wysokiej 6. pozycji. W czwartek o 13:00 odbędzie się pierwszy wyścig flotowy, których zaplanowano w regatach dziewięć. Zawodnicy klasy Optimist są podzieleni na dwie kategorie wiekowe - kadeci (9-11 lat) oraz juniorzy (12-15 lat).

Arkadiusz Milik: Tak właśnie Piotrek mierzy na treningach

Wśród atrakcji, jakie przygotowane są dla uczestników oraz kibiców regat jest wyjątkowe miasteczko Kinder+Sport, w którym animatorzy zachęcają do aktywnego spędzania czasu. Przygotowano strefy gier i zabaw sprawnościowo-poznawczych, opartych na metodzie "Joy of Moving". W czwartek, po zejściu z wody, do wspólnej zabawy w miasteczku zaproszone zostały dzieci z klubu organizatora regat oraz wszystkich polskich drużyn.

- Warto podkreślić, że Lake Garda Meeting Optimist Class to prawdziwe święto "optimistów"! Podczas pięciu dni regat mali adepci żeglarstwa będą mieli okazję nie tylko sprawdzić swoje umiejętności sportowe na wodzie, będą mogli również spędzić aktywny czas i zintegrować się z rówieśnikami z całego świata w miasteczku programu Kinder+Sport! Zależy nam, aby niezależnie od wyników końcowych regat, każde dziecko przede wszystkim zapamiętało prawdziwą radość jaka wiąże się z byciem aktywnym! - mówi Magdalena Szozda, Project Manager programu Kinder+Sport w Polsce.

O PROGRAMIE

Kinder+Sport to program edukacyjny przygotowany przez Grupę Ferrero w celu promocji aktywnego stylu życia wśród młodych pokoleń oraz ich rodzin na całym świecie. U podstaw programu leży przekonanie, iż ułatwiając dzieciom i młodzieży dostęp do aktywności fizycznej, inspirujemy je do dołączenia do kultury ruchu, a tym samym wierzymy, że w przyszłości staną się aktywnymi dorosłymi. Hasło programu - Joy of Moving - odkrywa nam jego formułę, która oparta jest na szczerej i naturalnej radości płynącej z ruchu!

W Polsce od 2008 roku program Kinder+Sport inspiruje najmłodszych do aktywnego spędzania wolnego czasu, jak również zapewnia im możliwość bezpłatnego uczestnictwa w licznych wydarzeniach sportowych organizowanych w ramach projektu. Jednym z ważniejszych wydarzeń w kalendarzu programu jest ogólnopolski cykl regat w klasie Optimist o Puchar Polski Grupy B, przeznaczony dla dzieci w wieku od 6 to 15 lat.

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×