Zofia Klepacka: Rodzina mnie motywuje

- Wolę, kiedy bliscy są przy mnie, ponieważ wtedy nie tęsknię i nie rozmyślam. Czy idzie mi dobrze, czy źle to rodzina mnie motywuje - powiedziała Zofia Klepacka, która jest liderką mistrzostw Europy w klasie RS:X w Sopocie.

Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
Zofia Klepacka w olimpijskiej klasie RS:X Materiały prasowe / Robert Hajduk / Na zdjęciu: Zofia Klepacka w olimpijskiej klasie RS:X
Od wtorku odbywają się w Sopocie ERGO Hestia Championships - Mistrzostwa Europy w olimpijskiej windsurfingowej klasie RS:X juniorów i seniorów. Po dwóch pierwszych dniach liderką w kategorii kobiet jest Zofia Klepacka (Legia Warszawa), która zajęła w środę miejsca trzecie i dwa razy pierwsze.

- W pierwszym wyścigu wiał słaby wiatr, ale dobrze wystartowałam i przypłynęłam trzecia. Z godziny na godzinę wiatr się wzmagał. Mam nadzieję, że w następne dni będzie wiało mocniej, ponieważ wolę takie warunki niż słabszy wiatr, przy którym się bardziej męczę. Mam tutaj inny sprzęt niż na zakończonych przed tygodniem mistrzostwach świata. Założyłam nowy żagiel, ale dobrze mi się pływa - stwierdziła brązowa medalistka igrzysk w Londynie.

Polka jest zadowolona ze swoich wyników, ale minęła dopiero połowa regat więc nie chce jeszcze myśleć o medalu. Chociaż na pewno ma w pamięci złoty krążek wywalczony na tej imprezie w zeszłym roku.

- Na razie nie cieszę się zbytnio swoimi wynikami, ponieważ przed nami jeszcze sześć wyścigów finałowych oraz jeden medalowy i wszystko się może wydarzyć. Na mistrzostwach świata też byłam liderką, a skończyłam piąta. Teraz jestem w czołówce i to jest najważniejsze - powiedziała Klepacka.

ZOBACZ WIDEO Barcelona zaczęła od zwycięstwa, Messi od dubletu [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]


Nasza zawodniczka stara się maksymalnie wykorzystać przygotowaną do mistrzostw formę, a także czas na wypoczynek.

- Jeśli chodzi o dyspozycję fizyczną, to czuję się dobrze. Z Pawłem Skrzeczem wykonaliśmy kawał dobrej roboty i dzięki temu mam siłę na kolejne dni. Po powrocie do domu staram się odpoczywać - oznajmiła.

Z kolei duży wpływ na kondycję psychiczną Polki ma obecność rodziny, z którą spędza wolny czas po wyścigach.

- W Sopocie są ze mną dzieci, czyli tak samo jak w mistrzostwach świata w Aarhus. Wolę, kiedy bliscy są przy mnie, ponieważ wtedy nie tęsknię i nie rozmyślam. Czy idzie mi dobrze, czy źle to rodzina mnie motywuje - zakończyła Zofia Klepacka.

Kolejne wyścigi zaplanowane są na czwartek 23 sierpnia na godzinę 11:00. Mistrzostwa Europy potrwają do soboty 25 sierpnia.

Organizatorem ERGO Hestia Championships - Mistrzostw Europy w olimpijskiej windsurfingowej klasie RS:X juniorów i seniorów jest Polski Związek Żeglarski oraz klub SKŻ ERGO Hestia Sopot. Partnerem tytularnym jest ERGO Hestia, a partnerem strategicznym miasto Sopot.

Organizację regat wspomagają także Ministerstwa Sportu i Turystyki, Pomorski Związek Żeglarski oraz Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk.

Czy Zofia Klepacka obroni tytuł wywalczony przed rokiem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×