KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Agnieszka Skrzypulec, wicemistrzyni olimpijska z Tokio w nowej roli

Agnieszka Skrzypulec, srebrna medalistka Igrzysk Olimpijskich w Tokio, nie próżnuje po wielkim sukcesie. Polka włącza się w promocję turystycznej marki Pomorza Zachodniego.

Patryk Pankowiak
Patryk Pankowiak
Agnieszka Skrzypulec i Zbigniew Jagniątkowski Materiały prasowe / Zachodniopomorski Szlak Żeglarski / Na zdjęciu: Agnieszka Skrzypulec i Zbigniew Jagniątkowski
Agnieszka Skrzypulec nie zapomniała o korzeniach. Pochodząca ze Szczecina żeglarka podjęła się nowej inicjatywy. Utytułowana Polaka zamierza aktywnie włączyć się w promocję turystycznej marki Pomorza Zachodniego, jaką jest Zachodniopomorski Szlak Żeglarski – sieć marin i przystani jachtowych.

Umowę o współpracy pomiędzy srebrną medalistką IO w Tokio, a Związkiem Portów i Przystani Jachtowych podpisano w poniedziałek 20 września w Szczecinie.- Wielokrotnie podkreślałam, że jestem mocno związana ze Szczecinem. To moje miasto i tutaj też zaczynałam swoją przygodę z żeglarstwem – podkreślała Agnieszka Skrzypulec na konferencji prasowej.

- Pamiętam moje początki, żeglarska infrastruktura na Pomorzu Zachodnim była wyjątkowo uboga. Dziś, Zachodniopomorski Szlak Żeglarski prezentuje się imponująco i jestem dumna, że udało się stworzyć w moich rodzinnych stronach tak doskonałe warunki do uprawiania żeglarstwa. Wyróżnienie tytułem Ambasadora Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego przyjęłam więc z dużą radością - dodawała olimpijka.

- Dzięki nawiązanej współpracy z Agnieszką Skrzypulec chcemy nie tylko wzmocnić przekaz kampanii promocyjnej Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego, ale również zachęcić młodzież do uprawiania żeglarstwa za pośrednictwem godnego do naśladowania autorytetu sportowego - tłumaczył Zbigniew Jagniątkowski, prezes Związku Portów i Przystani Jachtowych i członek zarządu Polskiego Związku Żeglarskiego.

Agnieszka Skrzypulec wraz z Jolantą Ogar-Hill w sierpniu sięgnęła po srebrny krążek IO w żeglarskiej klasie 470, na stałe zapisując się w historii polskiego sportu i żeglarstwa regatowego.

Czytaj także: Kto się tego spodziewał?! Niesamowity sukces polskich juniorów!
Żeglarze na start! W weekend w Sportklubie kolejna runda SailGP 

ZOBACZ WIDEO: Szczere słowa Bartosza Kurka o Vitalu Heynenie
Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (1)
 • yes Zgłoś komentarz
  SF też pewnie korzystają z tego, że reklamują reklamwane reklamy. Jest pasujące powiedzenie: "Każdy orze jak może".
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×