Polski dzień na Uniwersjadzie! Ogromny awans w klasyfikacji medalowej

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Paweł Skraba / Na zdjęciu: Adam Niżnik i Nicole Konderla
Materiały prasowe / Paweł Skraba / Na zdjęciu: Adam Niżnik i Nicole Konderla
zdjęcie autora artykułu

Aż cztery medale, w tym trzy złote, zdobyli w środę reprezentanci Polski podczas Uniwersjady w Lake Placid. Biało-Czerwoni dominowali w biathlonie, łyżwiarstwie szybkim oraz skokach narciarskich i zajmują drugie miejsce w klasyfikacji medalowej!

Worek z medalami rozwiązała Anna Nędza-Kubiniec, która okazała się najlepsza w biathlonowym sprincie na dystansie 7,5 km. Później do głosu doszli panczeniści.

Iga Wojtasik, Olga Kaczmarek i Natalia Jabrzyk triumfowały w wyścigu drużynowym. Drugą w klasyfikacji reprezentację Korei Południowej wyprzedziły o ponad trzy sekundy.

- Bardzo się z tego cieszymy, chociaż nie było łatwo w ciągu dnia poradzić sobie z przekładaniem terminu. Taki jest urok torów otwartych, po prostu pogoda nie pozwalała na przeprowadzenie konkurencji - tłumaczyła Iga Wojtasik w rozmowie z Media AZS.

ZOBACZ WIDEO: To on może być gwiazdą polskich skoków. "Jeszcze popełniam błędy"

Dwa krążki przyniosła rywalizacja drużyn mieszanych w skokach narciarskich. Do rywalizacji przystąpiły dwa polskie miksty. Nicole Konderla i Adam Niżnik zwyciężyli, natomiast Kinga Rajda i Szymon Jojko zajęli trzecią pozycję.

- Bardzo brakowało mi tego medalu po konkursie indywidualnym, nawet pojawiły się łzy, ale teraz mam. Końcówka była może nieco nerwowa, bo byłem zdejmowany z belki przez warunki pogodowe, ale szczerze powiem, że bardziej stresowałem się, gdy siedziałem na niej pierwszy raz, niż później - komentował Adam Niżnik.

Reprezentacja Polski awansowała na drugie miejsce w klasyfikacji medalowej. Biało-Czerwoni mają w swoim dorobku 10 krążków - 4 złote, 3 srebrne i 3 brązowe.

Zdecydowanie prowadzą Japończycy z 15 złotymi medalami. Uniwersjada potrwa do 22 stycznia.

Czytaj także:"Świątek i Ibisz". Takiego treningu skoczków jeszcze nie widziałeśTo już pewne. Dodatkowe konkursy skoków w Polsce

Źródło artykułu: WP SportoweFakty