MP w Zakopanem: Adam Małysz z kolejnym złotem

Adam Małysz po raz kolejny złotym medalistą mistrzostw Polski w skokach narciarskich. Tym razem zwyciężył na pokrytej igelitem Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Nasz najlepszy zawodnik w swoich próbach uzyskał odpowiednio 128m oraz 131m.

Maciej Mikołajczyk

Na drugim stopniu podium stanął Łukasz Rutkowski (125m i 133,5m), a trzecia lokata przypadła sensacyjnemu liderowi po pierwszej serii - Grzegorzowi Miętusowi, który lądował na 130m i 123,5m.

Dalsze pozycję zajęli Krzysztof Miętus, Dawid Kubacki i Kamil Stoch.

Niespodziewanie słabo spisał się w ten weekend w stolicy polskich Tatr Marcin Bachleda, który jeszcze niedawno dwukrotnie stanął na najwyższym stopniu podium w zawodach Pucharu Kontynentalnego w Wiśle. Popularny "Diabełek" zarówno w sobotę jak i w niedzielę uplasował się poza czołową szóstką.

Warto zaznaczyć również, że podopieczny Hannu Lepistoe nie był wcale najstarszym uczestnikiem rozegranego przy prawdziwie jesiennej aurze konkursu. W zawodach wystartował bowiem Wojciech Skupień, który został sklasyfikowany w najlepszej dziesiątce.

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)