Dobrze widzieć uśmiech na jego twarzy. Kubacki spotkał się z ministrem

Polscy medaliści mistrzostw świata w skokach narciarskich i snowboardzie byli we wtorek gośćmi ministra sportu. - Dziękuję Państwu za radość, jaką daliście polskim kibicom - mówił Kamil Bortniczuk.

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Dawid Kubacki i Kamil Bortniczuk Materiały prasowe / www.gov.pl / Na zdjęciu: Dawid Kubacki i Kamil Bortniczuk
- Te wspaniałe rezultaty to nie tylko potwierdzenie Państwa talentu, umiejętności i klasy sportowej, lecz także świadectwo siły charakteru i waleczności. Dziękuję Państwu za radość, jaką daliście polskim kibicom - powiedział Kamil Bortniczuk podczas wtorkowego spotkania z naszymi medalistami mistrzostw świata w skokach narciarskich i snowboardzie.

W siedzibie Ministerstwa Sportu i Turystyki pojawili się m.in. snowboardziści Oskar Kwiatkowski (złoty medal w slalomie gigancie równoległym podczas MŚ Bakuriani 2023) i Aleksandra Król (brązowy medal w tej samej dyscyplinie), a także Dawid Kubacki (brąz w konkursie indywidualnym na skoczni dużej w MŚ Planica 2023).

Na twarzy 33-letniego skoczka, który pozował do pamiątkowych zdjęć w ramach nowej akcji Ministerstwa Sportu i Turystyki - "Kwadrans z gwiazdami sportu", można było dostrzec uśmiech, co z pewnością napawa optymizmem.

Kubacki był zmuszony przedwcześnie zakończyć sezon Pucharu Świata 2022/23 z powodu poważnych problemów zdrowotnych swojej żony Marty.

- Jestem przekonany, że jeszcze nie raz będziemy mogli świętować Państwa sukcesy podczas kolejnych najważniejszych wydarzeń sportowych - podkreślił minister Bortniczuk, cytowany przez www.gov.pl.

W spotkaniu w ministerstwie wziął też udział Adam Małysz, prezes Polskiego Związku Narciarskiego. Zabrakło za to Piotra Żyły - mistrza świata z tego roku w Planicy na skoczni normalnej.

Zobacz:
Co z Dawidem Kubackim? Thomas Thurnbichler wyjaśnia
Gest rywala Kubackiego wzruszył wszystkich. Lanisek może pójść o krok dalej

Oglądaj skoki narciarskie w Pilot WP!

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×