Poparli działania Putina. Skandaliczne zdjęcia z Rosji

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Contributor / Buckarobanza/X / Władimir Putin / litera Z na zawodach w Rosji
Getty Images / Contributor / Buckarobanza/X / Władimir Putin / litera Z na zawodach w Rosji
zdjęcie autora artykułu

Wciąż nie brakuje zwolenników działań podejmowanych przez Władimira Putina. Wsparcie dyktatorowi postanowili okazać uczestnicy "Narciarskiej Rosji 2024".

W tym artykule dowiesz się o:

Już niemalże dwa lata trwa wojna w Ukrainie. Przypomnijmy, że 24 lutego 2022 roku Rosja w barbarzyński sposób zaatakowała swojego zachodniego sąsiada. Konflikt wciąż trwa i nic nie wskazuje na to, by w najbliższym czasie miał wygasnąć.

W kraju dyktatora ogrom ludzi popiera Władimira Putina. W tym gronie znajdują się osoby, które 10 lutego wzięły udział w zawodach "Narciarskiej Rosji 2024". Zawody odbywały się w Chimkach, w jednej z dzielnic w Moskwie.

W sieci pojawiły się zdjęcia, na których widać, jak uczestnicy wydarzenia ustawili się przed startem w formie litery Z (symbol rosyjskiej agresji na Ukrainę, używany przez tamtejszą propagandę, by wspierać żołnierzy walczących na froncie).

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: toczyły wojny w UFC. Poznajesz, kogo odwiedziła Jędrzejczyk?

Co ciekawe, najprawdopodobniej była to odgórna inicjatywa. Na zamieszczonych zdjęciach (te możesz zobaczyć na końcu artykułu) widać bowiem osoby w czerwonych kurtkach, które stały w taki sposób, by uczestnicy wydarzenia stworzyli literę Z.

Jak czytamy na profilu Piotra Słonki (eksperta od ukraińskiego futbolu) na platformie X, według Ministerstwa Sportu obwodu moskiewskiego we wspomnianym wydarzeniu udział wzięło 10 tysięcy osób.

Zobacz także: Światowe media piszą tylko o tym Rozczarowanie po występie Polaków

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
zgłoś błądZgłoś błąd w treści
Komentarze (0)