Dublet Rosjanek! Gwizdoń 18.

Svetłana Sleptsova zdominowała sobotni bieg sprinterski kobiet na 7.5 km w Pokljuce. Rosjanka z przewagą blisko 43 sekund nad drugą Anną Bogaliy-Titovets, stanęła na najwyższym stopniu podium. Trzecią lokatę zajęła Magdalena Neuner. Najlepiej z Polek zaprezentowała się Magdalena Gwizdoń, ale punkty Pucharu Świata zdobyła także Agnieszka Cyl oraz Paulina Bobak.

Gęsto padający śnieg i silny wiatr - z takimi ekstremalnymi warunkami walczyły dzisiaj biathlonistki na trasie 7.5 km w słoweńskiej Pokljuce. Podczas kolejnych pobytów na strzelnicy zawodniczki notorycznie pudłowały, natomiast Olga Zaitseva w pozycji leżącej nie potrafiła zestrzelić żadnego krążka i musiała pobiec karne 750 metrów.

Rosjanka Svetłana Sleptsova bezbłędnie strzelała i najlepiej biegała spośród 109 zawodniczek, dzięki czemu zwyciężyła po raz piąty w swojej karierze zawody Pucharu Świata. 23-letnia biathlonistka wraca do wysokiej dyspozycji sprzed roku. Niespodziewanie na drugiej pozycji znalazła się Anna Bogaliy-Titovets, dla której jest to największy sukces w biatlonowym Pucharze Świata. Rosjanka może się pochwalić sukcesami na Igrzyskach Olimpijskich oraz na Mistrzostwach Świata, bowiem biathlonistka między innymi zdobyła srebrny medal na MŚ w Oberhofie na dystansie 7.5 km.

Trzecią lokatę uzyskała Magdalena Neuner, która po przebytej grypie powoli dochodzi do siebie i wraca do światowej czołówki. Niemkę stać na regularne stawanie na podium i jeśli utrzyma progres formy to niedługo może być niepokonana. Tuż za podium ulokowała się Białorusinka Darya Domrachewa. 24-letnia biathlonistka podobnie jak Nauner wraca do walki o najwyższe lokaty. Istnieje szansa, że obie zawodniczki zdominują przyszłe zawody. Bardzo wysokie, dziesiąte miejsce zajęła Zina Kocher. Kanadyjka w klasyfikacji uwzględniającej tylko rezultaty biegowe była trzecia, co jest dla niej fenomenalnym wynikiem.

W tych bardzo ciężkich warunkach atmosferycznych nie poradziło sobie wiele biathlonistek zaliczanych do ścisłej czołówki. Liderka Pucharu Świata - Helena Jonsson - była dopiero dwunasta mimo tylko dwóch pudeł, zaś Andrea Henkel z czteroma pudłami zajęła odległą czterdziestą trzecią pozycję. Z występów w Pokljuce zrezygnowała Tora Berger, która zapewne przygotowuje się do Igrzysk Olimpijskich.

W sobotnim biegu sprinterskim zobaczyliśmy na trasie pięć naszych reprezentantek. Osiemnastą lokatę zajęła Magdalena Gwizdoń, dla której jest to najlepszy wynik tego sezonu. Z trzema pudłami Agnieszka Cyl zakończyła sobotni bieg sprinterski. Polka ostatecznie ulokowała się na dwudziestej siódmej pozycji. Punkty do Pucharu Świata zdobyła Paulina Bobak, która okazała się najlepsza z naszych reprezentantek na strzelnicy pudłując tylko raz. Weronika Nowakowska była pięćdziesiąta druga, natomiast Krystyna Pałka dopiero siedemdziesiąta trzecia przez co nie zobaczymy jej w niedzielnym biegu pościgowym.