Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Olofsson zwyciężczynią! Słabe Polki

Najstarsza spośród stu dwunastu biathlonistek - Anna Carin Olofsson-Zidek - okazała się najlepsza w zawodach biathlonowego Pucharu Świata rozgrywanego w Ruhpolding. Po nie groźnej kontuzji powróciła Magdalena Neuner, która stanęła na podium. Krystyna Pałka oraz Paulina Bobak uplasowały się na dalekich lokatach.
Adrian Duda
Adrian Duda

37-letnia Anna Carin Olofsson-Zidek z bezbłędnym strzelaniem i najlepszym biegiem zdecydowanie wygrała środowy bieg sprinterski. Szwedka po raz jedenasty w karierze zwyciężyła zawody biathlonowego Pucharu Świata. Olofsson od początku sezonu prezentuje bardzo wysoką formę. Dwukrotna medalistka olimpijska zajmuje obecnie drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Drugą pozycję wywalczyła Olga Medvedtseva. Utytułowana Rosjanka po raz drugi w tym sezonie stanęła na podium. Do rywalizacji w biatlonowym Pucharze Świata powróciła Magdalena Neuner, która nie wystartowała w Oberhofie ze względu na ból dolnej części pleców. Jednak powrót Niemki okazał się fantastyczny, bowiem 23-letnia biathlonistka uplasowała się na trzeciej lokacie. Neuner tradycyjnie znalazła się w ścisłej czołówce tabeli szybkości biegu i strzelania, jednak spudłowała dwukrotnie na strzelnicy.

Pozostałe Niemki spisały się przeciętnie. Andrea Henkel była szósta, lecz warto dodać, że Niemka słabo prezentuje się biegowo. Natomiast Kati Wilhelm źle spisała się na strzelnicy, gdzie spudłowała dwa razy. Ostatecznie była trzynasta. Swietłana Sleptsova mogła zwyciężyć rywalizację, jednak młoda zawodniczka podczas ostatniego pobytu na strzelnicy musiała pobiec dodatkowe sto pięćdziesiąt metrów przez co uplasowała się na dwudziestej pierwszej pozycji. Rosjanka po przekroczeniu mety źle się poczuła i potrzebna była interwencja służb medycznych. Na szczęście Sleptsova po kilku głębokich oddechach doszła do siebie. Helena Jonsson, która przoduje w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata zajęła najgorszą, piętnastą pozycję w obecnym sezonie. Szwedka zawaliła strzelanie w pozycji leżącej, gdzie zestrzeliła zaledwie trzy z pięciu krążków. Jonsson pozostanie liderką Pucharu Świata.

W środowym biegu sprinterskim zobaczyliśmy dwie reprezentantki Polski. Z trzecim numerem startowym pobiegła Paulina Bobak, lecz niestety nasza zawodniczka zaliczyła trzy karne rundy, co przy słabej dyspozycji biegowej dało jej odległą osiemdziesiątą czwartą pozycję. Niestety słabo spisała się także Krystyna Pałka. 27-letnia reprezentantka Polski z dwiema karnymi rundami ulokowała się na pięćdziesiątej ósmej lokacie. W piątek odbędzie się sztafeta, zaś w sobotę bieg ze startu wspólnego kobiet, lecz niestety nie zobaczymy już w Ruhpolding żadnej Polki.

Wyniki biegu sprinterskiego na 7.5 km kobiet w Ruhpolding:

M</b> Zawodnik</b> Kraj</b> Czas</b> Kary</b>
1 Anna Carin Olofsson-Zidek Szwecja 23:49.6 0
2 Olga Medvedtseva Rosja +29.8 0
3 Magdalena Neuner Niemcy +40.6 2
4 Darya Domracheva Białoruś +46.1 1
5 Anna Boulygina Rosja +47.6 1
6 Andrea Henkel Niemcy +49.8 1
7 Sandrine Bailly Francja +56.0 1
8 Tora Berger Norwegia +1:02.0 1
9 Ann Kristin Aefedt Flatland Norwegia +1:04.5 1
10 Iana Romanowa Rosja +1:05.5 1
15 Helena Jonsson Szwecja +1:20.3 2
58 Krystyna Pałka Polska +3:00.6 2
84 Paulina Bobak Polska +3:52.9 3

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (1):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×