Triumf Magdaleny Neuner. Agnieszka Cyl dwunasta

Triumfem Magdaleny Neuner zakończył się piątkowy bieg sprinterski kobiet na dystansie 7,5 km rozegrany we włoskiej Anterselvie. Najlepszy wynik w karierze zanotowała Agnieszka Cyl. Polka zajęła 12 pozycję.

Łukasz Witczyk

Magdalena Neuner nie miała sobie równych podczas biegu sprinterskiego. Mimo jednej karnej rundy zwyciężczyni biegu okazała się szybsza od Andrei Henkel oraz Sandrine Bailly, które zajęły kolejno drugie i trzecie miejsce. Włoska Anterselva jest w tym sezonie szczęśliwa dla Niemki. Zwyciężyła ona również podczas czwartkowego biegu indywidualnego.

Prócz Magdaleny Neuner, która była najszybsza podczas biegu, wysoką formę biegową zasygnalizowała Tina Bachmann, która mimo dwóch rund karnych zajęła wysoką piątą pozycję.

Wysoką dyspozycję po raz kolejny pokazała Agnieszka Cyl. Polka zajęła 12 pozycję co jest jej najlepszym wynikiem w karierze w Pucharze Świata. Agnieszka Cyl była także najlepszą spośród naszych rodaczek na strzelnicy. Jako jedyna trafiła do tarczy wszystkie 10 nabojów. Po dwa pudła zanotowały Magdalena Gwizdoń oraz Paulina Bobak, które zajęły kolejno 32 i 50 miejsce. Z trzema pudłami bieg zakończyły Weronika Nowakowska (37 miejsce) oraz Krystyna Pałka (54 lokata). Wszystkie Polki zakwalifikowały się do biegu pościgowego, który rozegrany zostanie w niedzielę.