PK w skokach: Manuel Fettner deklasuje w Zakopanem, Rafał Śliż trzeci

Manuel Fettner ponownie nie dał rywalom najmniejszych szans w konkursie Pucharu Kontynentalnego, który został rozegrany na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Austriak poszybował odpowiednio na 133,5 m i 134 m, dzięki czemu aż o 24 punkty wyprzedził swojego rodaka Davida Unterbergera, który dotknął nartami zeskoku na 127 m i 128 m.

Maciej Mikołajczyk

Z Polaków na podium tym razem wylądował Rafał Śliż, który osiągnął 125,5m i 129m.

W ścisłej czołówce znaleźli się także czwarty Dawid Kubacki (126,5m i 127m) oraz Maciej Kot, który zamknął najlepszą szóstkę (125,5m i 127,5m). Biało-czerwonych rozdzielił norweski weteran Roar Ljoekelsoey (126,5m i 128m).

Skład pierwszej dziesiątki uzupełnili: inny zawodnik z Kraju Wikingów - Kim Rene Elverum Sorsell (126m i 126,5m), były mistrz świata juniorów Lukas Mueller (123,5m i 128,5m), Andreas Stjernen (127m i 124,5m), a także Niemiec David Winkler (126,5m oraz 125m).

Punkty zdobyli pozostali członkowie biało-czerwonej kadry. Na siedemnastej pozycji z wynikami 121,5m i 125m sklasyfikowany został Klemens Murańka, a trzydzieste miejsce zajął Jan Ziobro (117m i 112,5m).

W klasyfikacji generalnej drugoligowych zmagań na czele plasuje się aż sześciu Austriaków. Prowadzi startujący w ten weekend w Willingen Michael Hayboeck (553) przed Unterbergerem (532) i Andreasem Strolzem (478). Z naszych reprezentantów najwyżej plasuje się Kot, który z dorobkiem 280 oczek jest obecnie dziesiąty.

Następne zawody z cyklu PK zaplanowano na 13 lutego w słoweńskiej miejscowości Kranj (HS 109).