Domracheva wygrała bieg pościgowy w Kontiolahti

Darya Domracheva wygrała biathlonowy bieg pościgowy pań na dystansie 10 km, który rozegrany został w Kontiolahti. Białorusinka wyprzedziła Magdalenę Neuner i Simone Hauswald. Najlepsza z Polek - Weronika Nowakowska zajęła 21. lokatę.

Łukasz Witczyk

Białorusinka wygrała także sobotni sprint, dzięki czemu do rywalizacji w biegu pościgowym ruszyła z przewagą 8 sekund nad Olgą Zaitsevą. Już po pierwszym strzelaniu wyłoniła się grupa czterech zawodniczek, które między sobą miały rozstrzygnąć losy zwycięstwa. Oprócz Domrachevej i Zaitsevej, w gronie tym znalazły się Magdalena Neuner i Valj Semerenko. Po 3,2 km Niemka odrobiła straty do Białorusinki i wyszła na prowadzenie, na którym utrzymywała się aż do trzeciego strzelania.

Wtedy to liderka Pucharu Świata popełniła na strzelnicy dwa błędy i wydawało się, że przekreśliła szansę na końcowy triumf. Jednak pozostałe zawodniczki z czołowej czwórki zaliczyły po jednym pudle i na trasę wybiegły w bliskich odległościach od siebie. Do tej czwórki dołączyła po bezbłędnym strzelaniu Simone Hauswald. Wszystko rozstrzygnęło się podczas ostatniej wizyty na strzelnicy. Jako jedyna z czołówki błędu nie popełniła Darya Domracheva i to właśnie ona odniosła swoje drugie w karierze zwycięstwo w biathlonowym Pucharze Świata. Drugie miejsce ze stratą 12,1 sekundy zajęła Magdalena Neuner. Trzecia była Niemka Simone Hauswald, która do zwyciężczyni straciła 18,1 sekundy.

W rywalizacji nie liczyły się Polki, które do biegu pościgowego przystąpiły z dużymi stratami do Domrachevej. Najlepsza z nich - Weronika Nowakowska zajęła 21. miejsce. Piąta zawodniczka Igrzysk Olimpijskich w biegu na 15 km dwa razy pomyliła się na strzelnicy. Agnieszka Cyl z czterema pudłami zajęła 35. lokatę. Na 52. miejscu została sklasyfikowana Magdalena Nykiel, która pięciokrotnie nie trafiła do celu.