Vuokatti: Anssi Koivuranta najlepszy wśród kombinatorów

Nie tylko skoczkowie rywalizowali w zawodach w ramach cyklu Finnjumping Cup. W miejscowości Vuokatti o jak najlepsze miejsca walczyli również kombinatorzy norwescy. Tym razem obyło się bez niespodzianek i zgodnie z oczekiwaniami triumfował Anssi Koivuranta.

Maciej Mikołajczyk

Utytułowany, choć jeszcze młody dwuboista zawody rozstrzygnął już na skoczni, na której wywalczył ponad 130 punktów i choć na trasie miał dopiero siódmy czas, to ani na moment nikt nie był mu w stanie zabrać zwycięstwa i jako drugi linię mety 33 sekundy po narciarzu z Kuusamo minął Janne Ryynaenen, który w pierwszej części konkursu miał drugi wynik mimo iż zdobył zdecydowanie mniej, bo 118 "oczek".

Trzecie miejsce zajął natomiast Ville Tuppurainen, który do Koivuranty stracił jednak niespełna dwie minuty.

W zmaganiach gościnnie wystąpili reprezentanci Estonii, z których najwyżej, bo na szóstej pozycji sklasyfikowany został Karl August Tiirmaa, a najszybszym biegaczem okazał się jego rodak Kail Piho, który był jednak dopiero szesnasty.

Trzeba odnotować, że wystartował też znany z występów w Pucharze Świata Sergiej Maslennikov. Rosjanin rozczarował zupełnie, gdyż przypadła mu zaledwie dwunasta lokata.

Przypomnijmy, że w letnim sezonie kombinatorzy norwescy ścigają się na nartorolkach.