Letnie mistrzostwa Włoch: Colloredo i Pittin zdeklasowali rywali

Od piątku do niedzieli odbywać się będą letnie mistrzostwa Polski w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej. W ten weekend do rywalizacji w zawodach tej samej rangi przystąpią także Niemcy, a nieco wcześniej o zaszczytne tytuły najlepszych narciarzy na igelicie walczyli Włosi.

Maciej Mikołajczyk

Zgodnie z oczekiwaniami bezkonkurencyjny okazał się znany z występów w Pucharze Świata Sebastian Colloredo, który w dwóch skokach zdobył 259,9 punktu. Drugie miejsce, choć z wyraźną już stratą do 22-letniego reprezentanta słonecznej Italii, zajął Andrea Morassi (245,7), a następne dwie lokaty przypadły w udziale braciom Dellasega, z których zdecydowanie lepszy był Diego (240,3), zaś Roberto uzyskał łączną notę nieco ponad 214 punktów.

W konkursie wzięło udział siedemnastu zawodników.

Wśród dwuboistów żadnych szans swoim rywalom nie dał Alessandro Pittin, który minął linię mety aż o niespełna 58 sekund przed Giuseppe Michiellim. Skład podium uzupełnił natomiast Mattia Runggaldier, który do zwycięzcy stracił około 2,5 minuty.

Impreza została rozegrana w bardzo dobrze znanej polskim kibicom miejscowości Predazzo, gdzie w 2003 roku dwa złote medale MŚ wywalczył Adam Małysz.

Przypomnijmy, że w ostatnim zimowym sezonie najwyżej sklasyfikowanym Włochem był Colloredo, który zdobył 96 oczek, co dało mu 37. pozycję. Na igrzyskach olimpijskich w Kanadzie podopiecznemu Roberto Cecona poszło już jednak nieco lepiej, gdyż otrzymał 29. notę na normalnym obiekcie oraz 27. na dużym.