Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Majdić zapowiada: Niech Kowalczyk szykuje się do walki!

Petra Majdić na łamach Przeglądu Sportowego zapowiada, że Justyna Kowalczyk powinna przygotować się na ostrą rywalizację. 30 letnia Słowenka zamierza zdetronizować naszą zawodniczkę.
Damian Gapiński
Damian Gapiński

Petra Majdić podczas Igrzysk Olimpijskich w Vancouver przeżyła dramat. W czasie treningów wpadła do niezabezpieczonego rowu, co spowodowało złamanie czterech żeber i uszkodzenie opłucnej. Później cały świat oglądał heroiczną walkę Słowenki o medal, która zakończyła się sukcesem. Ukończyła bieg na trzecim miejscu, zaraz za Justyną Kowalczyk. Kolejne tygodnie spędziła jednak w szpitalach. Zapowiadała nawet zakończenie kariery. Zmieniła jednak zdanie i właśnie zakończyła pierwszy trening przygotowawczy z pełnym obciążeniem. Co wpłynęło na zmianę decyzji? - Decyzję podjęłam na początku kwietnia. Na powrót do biegania namówił mnie lekarz opiekujący się mną w szpitalu w Lublanie. Powiedział, że rozpoczęcie lekkich treningów będzie dla mnie najlepsze. Z początku gorąco protestowałam. Powiedziałam, że kariera już za mną i nie zamierzam się męczyć. Ale prawda jest taka, że rehabilitacja nie szła mi najlepiej. Doktor przekonywał, że gdy zacznę się szykować do powrotu na trasy, zaraz zauważę zmianę. Musisz się ruszać - przekonywał. Miał rację. Choć początkowo wcale nie byłam szczęśliwa - powiedziała dla Przeglądu Sportowego Majdić.

Słowenka zapowiada, że nie zamierza być tylko statystką w stawce zawodniczek i chce włączyć się do walki o najwyższe cele. - (...) Zamierzam być mocniejsza niż kiedykolwiek. Możecie przekazać Justynie Kowalczyk, żeby się szykowała do walki. Zresztą, sama jej to powiem przy następnej okazji (śmiech) - dodała na łamach Przeglądu Sportowego Majdić.

Więcej w Przeglądzie Sportowym.

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
Przegląd Sportowy
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×