Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Justyna Kowalczyk trzecia w Muonio

Justyna Kowalczyk zajęła trzecie miejsce w swoim pierwszym starcie w nowym sezonie. Nasza zawodniczka w piątek wystartowała w sprincie w Muonio, gdzie musiała uznać wyższość Kikkan Randall i Petry Majdić. Do Amerykanki Polka straciła zaledwie sekundę przegrywając dopiero po walce na finiszu. Wśród mężczyzn najlepszy był Timo Simonlatser.
Daniel Ludwiński
Daniel Ludwiński

W rozegranych przed południem kwalifikacjach Justyna Kowalczyk była czwarta - najlepsza okazała się wówczas Petra Majdić. Obydwie biegaczki bez większych problemów awansowały także do finału, gdzie jednak pogodziła je Kikkan Randall. Amerykanka, także zaliczana do czołówki sprinterek, w Muonio okazała się najlepsza finiszując z minimalną przewagą nad Słowenką i Polką. Finałowy bieg był znakomicie obsadzony - znalazły się w nim także Arianna Follis, Pirjo Muranen i Magda Genuin.

Wśród mężczyzn wysoką formę potwierdzili sprinterzy z Estonii. Najlepszy okazał się bowiem Timo Simonlatser, a trzecie miejsce przypadło Peeterowi Kummelowi. Dwójkę Estończyków rozdzielił tylko Kazach Aleksiej Połtaranin. Za tą trójkę uplasował się Czech Martin Jaks, który rano był najlepszy w kwalifikacjach. Jedyny Polak, Mateusz Nuciak, członek teamu Kowalczyk, był osiemdziesiąty ósmy.

Piątkowe sprinty rozpoczęły trzydniowe zawody w Muonio - panie czekają jeszcze dwa biegi na pięć, a panów na dziesięć kilometrów. W sobotę rywalizacja odbędzie się stylem klasycznym, a w niedzielę dowolnym.
Wyniki sprintu pań:

M</b> Zawodniczka</b> Kraj</b> Czas</b>
1 Kikkan Randall USA 3:15,01
2 Petra Majdić Słowenia 3:15.84
3 Justyna Kowalczyk Polska 3:16.03
4 Arianna Follis Włochy 3:16.44
5 Pirjo Muranen Finlandia 3:18.26
6 Magda Genuin Włochy 3:20.50


Wyniki sprintu panów:

M</b> Zawodnik</b> Kraj</b> Czas</b>
1 Timo Simonlatser Estonia 2:53.86
2 Aleksiej Połtaranin Kazachstan 2:55.30
3 Peeter Kummel Estonia 2:56.14
4 Martin Jaks Czechy 2:56.47
5 Aleksiej Moriakow Rosja 2:56.57
6 Josef Wenzl Niemcy 3:04.89
88 Mateusz Nuciak Polska

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (7):
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×