Triumf Magdaleny Neuner w Pokljuce. 18. miejsce Agnieszki Cyl

Magdalena Neuner okazała się najlepsza podczas sobotniego biegu sprinterskiego kobiet rozegranym w słoweńskiej Pokljuce. Niemka okazała się lepsza o 11 sekund od Anastazji Kuzminy, która zajęła drugie miejsce. Trzecią lokatę zajęły Kaisa Mäkäräinen i Olga Zajcewa. Najlepsza z Polek była Agnieszka Cyl, która na mecie zameldowała się z osiemnastym czasem.

Łukasz Witczyk

Magdalenie Neuner w odniesieniu zwycięstwa nie przeszkodziły dwie karne rundy, które zaliczyła podczas drugiego strzelania. Niemka po przebiegnięciu dodatkowych 300 metrów miała 6,4 sek. straty do Anastazji Kuzminy. Niemka była jednak poza zasięgiem konkurentek i na ostatnich kilometrach wypracowała ponad 11 sekund przewagi nad drugą w klasyfikacji końcowej Słowaczką. Nadal wysoką formę utrzymuje Kaisa Mäkäräinen, która w czwartek była druga w biegu indywidualnym, a w sobotę zajęła trzecie miejsce ze stratą 17 sekund do zwyciężczyni. Ex aequo z Finką na trzeciej lokacie sklasyfikowana została Olga Zajcewa, której tak wysoką pozycję dało bezbłędne strzelanie. Rosjanka nie była jedyną zawodniczką z czołówki, która miała 100 proc. skuteczność na strzelnicy. Takim samym wyczynem popisały się jej rodaczka Anna Bogaliy-Titovets oraz Francuzki Anais Bescond i Marie Dorin.

W sprincie wystartowały cztery reprezentantki Polski. Najlepiej z nich spisała się Agnieszka Cyl, która sklasyfikowana została na 18. miejscu. Nasza biathlonistka raz nie trafiła w czarny punkt na tarczy i musiała udać się na rundę karną. Gorzej spisały się pozostałe biało-czerwone, które nie imponowały zarówno na strzelnicy, jak i podczas biegu. 54. lokatę zajęła Magdalena Gwizdoń, na 57. miejscu sklasyfikowana została Weronika Nowakowska-Ziemniak, która popełniła 3 błędy na strzelnicy. Najniższą pozycję zajęła Paulina Bobak, która była 67. Na starcie nie pojawiła się Monika Hojnisz.