Andrea Henkel najlepsza w sprincie w Fort Kent

Zwycięstwem Andrei Henkel zakończył się biathlonowy bieg sprinterski na 7,5 km, który rozegrany został w Fort Kent. Pozostałe miejsca na podium zajęły jej rodaczki - Miriam Goessner i Magdalena Neuner.

Łukasz Witczyk

Na starcie piątkowego biegu sprinterskiego pań stanęło zaledwie 56 zawodniczek. W gronie tym nie zabrakło reprezentantek naszego kraju. Lepiej z Polek spisała się Weronika Nowakowska-Ziemniak, która była bezbłędna na strzelnicy. Jednak wolny bieg pozwolił naszej rodaczce na zajęcie 25. miejsca. Na 32. lokacie sklasyfikowana została Agnieszka Cyl. Nasza najlepsza obecnie biathlonistka popełniła aż trzy błędy na strzelnicy, z czego dwa w pozycji leżącej.

Rywalizacji zawodniczkom nie ułatwiał prószący śnieg. W tych warunkach najlepiej odnalazła się Andrea Henkel, która celnie strzelała i właśnie to dało jej pierwsze w tym sezonie, a 19. w całej karierze zwycięstwo w zawodach biathlonowego Pucharu Świata. Po dwie karne rundy złapały Miriam Goessner i Magdalena Neuner, które również stanęły na podium zawodów w Fort Kent.

W sobotnim biegu na dochodzenie ponownie w żółtym trykocie liderki klasyfikacji generalnej Pucharu Świata będzie biegła Kaisa Mäkäräinen, która w sprincie zajęła ósme miejsce ze stratą ponad minuty do zwyciężczyni. Finka z nawiązką odrobiła 7-punktową stratę do Heleny Ekholm i ponownie jest najlepszą biathlonistką obecnego sezonu.