Saneczkarze trenują w Siguldzie, Ewelina Staszulonek zakończyła karierę!

Zdjęcie okładkowe artykułu:  / Znicz
/ Znicz
zdjęcie autora artykułu

Jeszcze w styczniu w rozmowie z portalem SportoweFakty.pl Ewelina Staszulonek, najlepsza polska saneczkarka, mówiła o swym marzeniu, złotym medalu olimpijskim. Tuż przed rozpoczęciem nowego sezonu ósma zawodniczka igrzysk olimpijskich w Vancouver zdecydowała się jednak na zakończenie kariery.

W tym artykule dowiesz się o:

- Mogę potwierdzić tę informację. Ewelina złożyła swoją rezygnację do Polskiego Związku Sportów Saneczkowych. Nie znam tutaj żadnych szczegółów - mówi trener naszej reprezentacji, Marek Skowroński. Ewelina Staszulonek w dotychczasowej karierze dwukrotnie zajmowała piąte miejsce w zawodach Pucharu Świata, zaś w klasyfikacji generalnej najwyżej była dziewiąta. Jedną lokatę wyżej uplasowała się w Vancouver na igrzyskach olimpijskich. W tej chwili wydaje się, że tych wyników już nie poprawi.

Reprezentacja Polski bez Staszulonek przygotowuje się tymczasem do kolejnego sezonu. - Jesteśmy na zgrupowanie w Siguldzie - relacjonuje trener Skowroński. - Jest trochę problemów, ponieważ warunki pogodowe nie pozwalają nam na właściwy trening, nie możemy odbywać tylu treningów ile chcemy. Wcześniej mieliśmy inne zgrupowania, na pierwszych nie było nowej zawodniczki, potem brakowało Maćka Kurowskiego z powodu studiów, nie ma z nami teraz też prowadzącego dwójkę, bo zmarł mu ojciec. Idzie więc jak po grudzie, ale będziemy się zbierać.

Źródło artykułu: