Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Petra Majdić wystąpi w Marcialondze!

Petra Majdić ogłosiła w marcu 2011 roku zakończenie kariery profesjonalnej biegaczki narciarskiej, jednak za trzy tygodnie ponownie stanie na starcie! Gwiazda słoweńskiego narciarstwa postanowiła bowiem wystartować w Marcialondze, jednym z najsłynniejszych biegów długodystansowych na świecie. Majdić nie będzie jedyną zawodniczką, która oficjalnie rozstała się już z wyczynowym uprawianiem sportu, a która wystąpi we Włoszech - na liście startowej jest też m.in. Magda Genuin.
Daniel Ludwiński
Daniel Ludwiński

Tegoroczna edycja Marcialongi, legendarnego biegu na dystansie 70 kilometrów, zapowiada się pasjonująco. Oprócz narciarzy, którzy specjalizują się w rywalizacji w maratonach, występ zapowiedziało bowiem liczne grono zawodników doskonale znanych z Pucharu Świata, zarówno tych, którzy startują w nim na co dzień, jak i gwiazd obecnie już nie startujących w tym cyklu.

Po raz pierwszy w karierze w biegu na tak długim dystansie wystąpi Petter Northug, bezsprzecznie najbardziej utytułowany narciarz ostatnich lat. Norweg nie ukrywa, że chce wygrać w tym sezonie Bieg Wazów, a wcześniej planuje sprawdzić się w innych maratonach, w tym w Marcialondze. Obok niego na starcie nie zabraknie Martina Koukala, braci Andersa i Joergena Auklandów, czy włoskiego weterana Cristiana Zorziego, a także specjalistów od długich dystansów, ze Szwedami Jerrym Ahrlinem czy Danielem Tynellem na czele.

Jeszcze więcej słynnych nazwisk widnieje na liście startowej Marcialongi pań. Na pierwszy start od czasu zakończenia kariery po sezonie 2010/2011 zdecyduje się Petra Majdić. Słowenka nie ukrywa, że planuje przede wszystkim cieszyć się biegiem i nie nastawia się na szczególnie dobry wynik, jednak organizatorzy maratonu liczą na to, że Majdić pokaże się z dobrej strony i z satysfakcją informują, że wystąpi właśnie w ich biegu. Na starcie nie zabraknie także plejady czołowych biegaczek włoskich, w tym Sabiny Valbusy, Antonelli Confortoli-Wyatt, Karin Moroder, czy Magdy Genuin, która jesienią ogłosiła koniec kariery, jednak teraz podobnie jak Majdić planuje jeszcze jeden start. Do grona faworytek zaliczać można też Ukrainkę Walentinę Szewczenko czy Norweżkę Sarę Svendsen.

Marcialonga odbędzie się 29 stycznia i będzie trzecim biegiem w cyklu FIS Marathon Cup. Rywalizacja rozpoczyna się już w niedzielę 8 stycznia Jizerską Padesatką w Czechach.

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
marcialonga.it
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×