Pierwsze w karierze zwycięstwo Emily Brydon

Z pewnością na długo Emily Brydon zapamięta szwajcarską miejscowość St. Moritz. To właśnie tam w 2000 roku po raz pierwszy stanęła na podium zawodów pucharowych, a w niedzielę odniosła pierwsze w karierze zwycięstwo. 27-letnia Kanadyjka okazała się najlepsza w supergigancie, a oprócz niej na podium stanęły też Elisabeth Goergl i Renate Goetschl.

Daniel Ludwiński

Wyniki niedzielnych zawodów w przeciwieństwie do sobotniego zjazdu nie były już tak sensacyjne, gdyż wszystkie alpejki startowały w jednakowych warunkach. Mimo to swój wielki talent potwierdziła 16-letnia Lara Gut ze Szwajcarii. Reprezentantka gospodarzy podobnie jak dzień wcześniej brawurowo pokonała górną część trasy i niespodziewanie miała najlepszy czas, jednak później nieco straciła i musiała zadowolić się piątym miejscem, i tak bardzo dobrym dla narciarski niemalże debiutującej w zawodach tej rangi.

Swoje pierwsze zwycięstwo w karierze uzyskała natomiast Emily Brydon. 27-letnia Kanadyjka od kilku sezonów zalicza się do czołówki w konkurencjach szybkościowych, jednak aż do zawodów w St. Moritz nie udało się jej zwyciężyć. Co ciekawe, w szwajcarskiej miejscowości wcześniej stała na podium już dwukrotnie, zatem tamtejsza trasa wyjątkowo jej odpowiada.

Sukces Brydon trudno uznać za niespodziankę podobnie jak pozycje dwóch Austriaczek - Elisabeth Goergl i Renate Goetschl.