KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Janne Ahonen zwycięzcą w Bischofshofen i liderem Turnieju Czterech Skoczni, Adam Małysz dziewiąty

Janne Ahonen wygrał w Bischofshofen trzeci konkurs Turnieju Czterech Skoczni. Fiński zawodnik uzyskał 139,5 i 138 metrów, co wystarczyło do wygranej. Na drugim miejscu sklasyfikowano Thomasa Morgensterna, a na trzecim Simona Ammanna. O jedną pozycję w stosunku do wyniku po pierwszej serii spadł Adam Małysz, który zakończył rywalizację na dziewiątym miejscu.
Daniel Ludwiński
Daniel Ludwiński

Sobotni konkurs rozegrany został w Bischofshofen początkowo odbyć się miał w Innsbrucku, jednak złe warunki atmosferyczne w miejscowości będącej dwukrotnie areną zimowych igrzysk olimpijskich zmusiły organizatorów do zmiany lokalizacji zawodów.

Zgodnie z przypuszczeniami konkurs stał pod znakiem rywalizacji wielkich faworytów 56. edycji Turnieju Czterech Skoczni, czyli Janne Ahonena i Thomasa Morgensterna. W pierwszej serii obydwaj oddali skoki o podobnej długości, jednak w decydującej próbie doświadczony Fin poleciał o 5,5 metra dalej niż jego młodszy konkurent z Austrii i zasłużenie zwyciężył. Dzięki temu sukcesowi Ahonen ma już prawie jedenaście punktów przewagi nad Morgensternem i jest coraz bliżej swojego piątego zwycięstwa w klasyfikacji łącznej Turnieju Czterech Skoczni. Gdyby Finowi udało się dokonać tej sztuki, byłby pierwszym zawodnikiem w historii który tego dokonał - jak dotąd jest współliderem tej klasyfikacji wraz z Jensem Weissflogiem.

Oprócz Ahonena i Morgensterna bohaterem konkursu w Bischofshofen był także Simon Ammann. Szwajcar słabo spisał się w pierwszej serii i był w niej dopiero osiemnasty, jednak w drugiej próbie osiągnął aż 139 metrów, co było najdalszym skokiem dnia i pozwoliło mu przesunąć się na najniższy stopień podium.

Adam Małysz na półmetku rywalizacji był ósmy po skoku na odległość 130,5 metra, jednak w drugiej serii skoczył dwa i pół metra krócej i spadł o jedną lokatę. Drugi z naszych reprezentantów, Kamil Stoch, w obydwu seriach skoczył 122,5 metra co wystarczyło do dwudziestej piątej lokaty, natomiast Maciej Kot 120-metrowym skokiem zakończył swój udział w konkursie na czterdziestym pierwszym miejscu. W niedzielę kolejny konkurs w Bischofshofen, który zakończy Turniej Czterech Skoczni.

Wyniki:
1.Janne Ahonen (Finlandia) - 282,5
2.Thomas Morgenstern (Austria) - 271,4
3.Simon Ammann (Szwajcaria) - 259,4
4.Dmitrij Wassiliew (Rosja) - 257,1
5.Gregor Schlierenzauer (Austria) - 256,6
6.Tom Hilde (Norwegia) - 253,5
7.Michael Neumayer (Niemcy) - 249,6
8.Wolfgang Loitzl (Austria) - 246,4
9.Adam Małysz (Polska) - 244,3
10.Andreas Kuettel (Szwajcaria) - 244,3

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×