Davos znów szczęśliwe dla Gloeersena. Świetny występ Norwega

Pierwsze dystansowe zwycięstwo w karierze w Pucharze Świata odniósł w szwajcarskim Davos Anders Gloeersen. Norweg popisał się fantastycznym ostatnim zjazdem, który zapewnił mu triumf. Polacy daleko.

Szwajcarskie Davos po raz kolejny w karierze okazało się dobrym miejscem dla Andersa Gloeersena. Norweg słynący z udanych występów w sprintach, w zeszłym roku w Davos właśnie w sprincie zwyciężył, natomiast tydzień temu był drugi. W sobotę pobiegł rewelacyjnie w biegu na 15 km stylem dowolnym i został niespodziewanym zwycięzcą tych zawodów. [ad=rectangle] Startujący z 15. numerem na koszulce Gloeersen rozpoczął słabo. Po pierwszym pomiarze czasu był dopiero 49.! Kapitalnie spisał się jednak podczas ostatniego zjazdu i wyśmienicie finiszował. Genialne pokonanie tego fragmentu trasy sprawiło, że wypracował czas nieosiągalny dla rywali. Najbliższy wyniku Gloeersena był jego rodak, Petter Northug, który zajął drugie miejsce w tym biegu. Podobnie, jak w przypadku zwycięzcy sobotniego biegu, dla Northuga był to także najlepszy wynik w tym sezonie.

Triumf Gloeersena zaskakuje tym bardziej, że zawodnik ten w ogóle miał w sobotę nie wybiec na trasę w Davos. Ostatecznie pojawił się w obliczu niedyspozycji dwóch kolegów z reprezentacji. Sam zainteresowany był mile zaskoczony wynikami biegu na 15 km, przyznając, że odniesione przez niego zwycięstwo było dla niego wielką niespodzianką.

Niestety słabo na szwajcarskiej trasie zaprezentowali się Polacy. Jan Antolec był 76., natomiast Sebastian Gazurek uplasował się dwie lokaty niżej od swojego kolegi z reprezentacji. W biegu udziału nie wziął Maciej Staręga.