PŚ w Calgary: Rekordy świata i życiówka Polaka

Bohaterkami drugiego dnia rywalizacji w Calgary były reprezentantki USA, które dwukrotnie w wyścigu na 1000 metrów biły rekord świata. Polskim akcentem był rekord życiowy młokosa w tej dyscyplinie Piotra Michalskiego.

Szymon Łożyński
PAP/EPA
Jako pierwsza najlepszy wynik na świecie na 1000 metrów poprawiła Brittany Bowe. Jej czas 1:12.54 o 0,03 sekundy poprawiła jednak jej rodaczka Heather Richardson. Obie reprezentantki USA stanęły na dwóch najwyższych stopniach podium. W tej konkurencji Polskę reprezentowała Natalia Czerwonka. Dla naszej reprezentantki był to powrót po poważnej kontuzji. Polka startowała w grupie B i uplasowała się na 18 pozycji.

18 Natalia Czerwonka Polska 1:16.98 0

Na tym samym dystansie w rywalizacji mężczyzn Polskę reprezentowali aż czterech panczenistów. Zdecydowanie najlepiej zaprezentował się Piotr Michalski. Zaledwie 21-letni zawodnik w mocniejszej grupie A zajął dziesiąte miejsce. Jego czas 1:10.29 to poprawiony aż o 1,75 sekundy rekord życiowy. Pozostali Biało-Czerwoni walczyli w grupie B i nie zdobyli punktów do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. W wyścigu triumfował Holender Gerben Jorritsma przed Rosjaninem Pawłem Kuliżnikowem.

31 Artur Nogal Polska 1:10.50 0

W niedzielę zakończenie zmagań w Calgary. Najlepsze panczenistki i panczeniści będą rywalizować na sprinterskim dystansie 500 metrów oraz w biegach na 1500 metrów i masowych.

Jak ocenić sobotni występ Piotra Michalskiego?