MŚ w Libercu: Harri Olli najdalej na drugim treningu

Harri Olli, który prowadził po I serii konkursu mistrzostw świata na skoczni normalnej, wygrał drugi trening na skoczni Jested K120. Fin oddał skok na odległość 134,5 metra. Drugie miejsce zajął jego rodak - Matti Hautamaeki, który skoczył 130 metrów.

Monika Szandała

Trzeci był Słoweniec - Robert Kranjec (129,5 m). Na czwartej pozycji zostali sklasyfikowani ex aequo lider Pucharu Świata - Gregor Schlierenzauer (128 m) oraz Norweg Anders Jacobsen (128 m).

6. miejsce zajęli Andreas Kuettel (126 m) oraz Wolfgang Loitzl (126 m). W czołowej dziesiątce zostali sklasyfikowani także Słoweniec Robert Hrgota (125,5 m), Japończyk Daiki Ito (125,5 m) i Martin Koch (124,5 m).

Z dobrej strony zaprezentował się niemal 40-letni Takanobu Okabe, który po skoku na 124,5 metra zajął 11. pozycję.

Wśród reprezentantów Polski ponownie najlepiej spisał się Kamil Stoch. Zawodnik z Poronina skoczył 122,5 metra, co pozwoliło mu na zajęcie 16. miejsca. Adam Małysz był 23., Łukasz Rutkowski 32., natomiast Rafał Śliż 34. Słabo spisali się Stefan Hula i Maciej Kot, którzy zostali sklasyfikowany odpowiednio na 48. i 64. miejscu.

W treningach nie wzięli udziału między innymi Simon Ammann oraz Rosjanie na czele z Dimitry Vassilievem i Ilią Rosliakovem.

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)