PŚ w Lahti: Noriaki Kasai wygrywa kwalifikacje, Małysz znowu w czołówce!

Zakończyła się seria kwalifikacyjna przed konkursem Pucharu Świata w fińskiej miejscowości Lahti. Najlepszy wynik uzyskał coraz lepiej spisujący się Noriaki Kasai (123,5m). Po raz kolejny daleko poszybował Adam Małysz. Orzeł z Wisły lądował na 122m, co dało mu trzecią lokatę.

Maciej Mikołajczyk

Reprezentanta Kraju Kwitnącej Wiśni i lidera polskiej drużyny rozdzielił Johan Remen Evensen. Norweg w pięknym stylu osiągnął 122m. Dalsze miejsca zajęli Niemiec Michael Uhrmann (122,5m), Czech Roman Koudelka (120,5m) i Fin Kalle Keituri (124,5m).

Z bardzo dobrej strony pokazali się także pozostali brązowi medaliści zmagań zespołowych w Libercu. Na siódmej pozycji sklasyfikowany został Daiki Ito (121m), a dziewiąty był niezwykle doświadczony Takanobu Okabe (120,5m).

Niezłą próbę oddał Łukasz Rutkowski (112,5m i 29. miejsce). Siedem oczek niżej po skoku na odległość 108,5m wylądował Stefan Hula. Po mizernych rezultatach osiąganych na treningach awansu nie wywalczył Kamil Stoch. Czwarty zawodnik świata na normalnym obiekcie doleciał zaledwie do 100m (50. lokata).

Początek sobotniego konkursu drużynowego zaplanowany został na 16:15.

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)